Gerilla 2 işgalci Türk askeri cezalandırdı

0
150

Kurdistan Özgürlük Gerillalarının gerçekleştirdiği 6 eylemde; 2 işgalci Türk askeri cezalandırılırken, 1 Skorsky helikopteri darbelendi. 1 mobesse kamera sistemi imha edildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, yaşanan savaşa ilişkin yazılı açıklama yaptı.  HPG, “İşgalci TC ordusunun NATO’nun seferber ettiği imkanlarını kullanarak, sınırsız teknik ve uluslararası düzeyde yasaklanmış bombalarla saldırdığı Direniş Alanları’nda Kurdistan Özgürlük Gerillası büyük bir özveriyle direnmektedir. Tüm bu saldırılara karşı eşi benzeri görülmemiş görkemli bir direniş sergilemek, yüksek cesaret ve iradeyle işgalci Türk ordusuna tarihindeki en ağır darbeleri vurmak ancak ve ancak kendisini Apocu Felsefeyle donatmış, Apocu fedai ruhla direnen, amacına kilitlenmiş zafer gerillası ile mümkün olmaktadır.

Güçlerimizin gerçekleştirdiği 6 eylem sonucunda; 2 işgalci cezalandırılmış, 1 Skorsky helikopteri darbelenmiştir. Aynı zamanda 1 mobesse kamera sistemi imha edilmiştir. İşgalcilerin Saca Direniş Alanı’ndaki Şehîd Xursî savaş mevzilerini bombalamak amacıyla hazırladıkları C4 ve TNT tipi patlayıcılara el konulmuştur.

İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 10 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlar, 8 kez savaş uçakları, 28 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

12 Ekim saat 12:00’da Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

12 Ekim saat 13:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Agir savaş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

12 Ekim saat 13:45’te işgalcilerin Saca Direniş Alanı’ndaki Şehîd Xursî savaş mevzilerini bombalamak amacıyla hazırladıkları patlayıcılar hareketli timlerimizce profesyonel bir şekilde etkisiz hale getirilmiştir. TNT ve C4 tipi bu patlayıcılara el konulmuştur.

12 Ekim saat 23:20’de Saca Direniş Alanı’ndaki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

12 Ekim’de işgalcilerin Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri çevresine yerleştirdikleri 1 mobesse kamera sistemi hareketli timlerimizce imha edilmiştir. Aynı zamanda mobessenin sağlam parçalarına el konulmuştur.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Avaşîn bölgesinde;

12 Ekim’de Avaşîn’in Şûkê bölgesine bağlı Girê Şehîd Zêrîn Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Hareketli timlerimiz 1 Skorsky helikopterini hedeflemiştir. Güçlerimizin etkili vuruşlarının ardından 1 Skorsky helikopteri darbelenmiş ve alandan uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;

12 Ekim saat 09:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı çevresindeki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

12 Ekim’de Çemço, Saca, Sîda, Girê Cûdî ve Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla 10 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

12 Ekim’de Girê Bihar, Çemço ve Saca Direniş Alanları savaş uçaklarıyla 8 kez bombalanmıştır.

12 Ekim’de Saca, Kurojahro, Girê Cûdî ve Girê Amediyê Direniş Alanları saldırı helikopterleriyle 28 kez bombalanmıştır.

12 Ekim’de Çemço, Girê FM ve Girê Cûdî Direniş Alanı obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

12 Ekim’de Girê Cûdî, Saca ve Şehîd Adil Direniş Alanları üzerinde dron hareketliliği gözlenmiştir.  

12 Ekim’de işgalci TC ordusu Karker Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır.“

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here