Gerilla güçleri etkili eylemlerle işgalcilere cevap veriyor 

0
166

HPG Basın İrtibat Merkezi’nin  işgal saldırıları ve gerilla eylemlerine ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki güçlerimiz, işgalci Türk ordusuna darbe vurup, etkili eylemler yapmaya devam ediyor. Apocu fedai ruh ve yeni dönem gerillacılığının yaratıcı taktikleri ile eylemlerini gerçekleştiren güçlerimiz; 2 işgalciyi cezalandırdı, 2 mobesse kamera sistemini imha etti, işgalcilerin ilerlemesine izin vermeyerek alanda mevzilenmeleri de engelledi. KDP güçleri, bu sefer de Xakurkê’de işgalci Türk ordusu ile ortak hareket ederek bir çevre operasyonuna katıldı.

Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler ve Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

22 Temmuz saat 05:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’nda işgalcilere ait 1 mobesse kamera sistemi suikast taktiği ile vurularak imha edildi. Eş zamanlı olarak Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mevziler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

22 Temmuz saat 08:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’na konumlanmaya çalışan işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce suikast taktiği ile vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

22 Temmuz saat 09:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’nda harekete geçen işgalciler vurularak darbelendi.

22 Temmuz saat 12:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’na konumlanmaya çalışan işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce suikast taktiği ile vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Aynı zamanda işgalcilere ait 1 mobesse kamera sistemi de suikast taktiği ile vurularak imha edildi.

22 Temmuz saat 14:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’na konumlanmaya çalışan işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

22 Temmuz saat 18:00 ile 19:00 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda harekete geçen işgalcilere orta otomatik silahlar ile müdahale edildi. Vurularak darbelenen işgalcilerin hareketliliği durduruldu. 

23 Temmuz saat 00:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’na indirme yapmak isteyen Skorsky helikopteri hareketli timlerimizce hedeflenerek müdahale edilmiştir. Hareketli timlerin müdahalesinden sonra Skorsky helikopteri indirme yapamadan alandan uzaklaşmıştır.

Xakurkê bölgesi;

22 Temmuz saat 21:00’da Girê Lêlikan’da mevzilenmeye çalışan işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylemden sonra işgalci Türk askerleri ve KDP güçleri birlikte bir çevre operasyonu başlattı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

22 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi 12 kez, Metîna’nın Golka ve Girê Hakkarî Direniş Alanları 2 kez olmak üzere; toplam 14 kez savaş uçakları ile bombalandı.

22 ve 23 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 21 saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi, Metîna ve Xakurkê onlarca kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz