Gerilladan eylemler: 4 işgalci cezalandırıldı, 1 mevzi ve 1 fotokapan imha edildi

0
169

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Kurdistan Özgürlük Gerillası, 15 Ağustos Ruhu ile Diriliş Bayramı’nı eylemlerle karşılamaya devam ediyor. İşgalci Türk ordusu Girê Cûdî Direniş Alanı’nda aldığı ağır darbenin üzerini kapatmak ve kamuoyunu aldatmak amacıyla Girê Cûdî Direniş Alanı’nda 4 kaybımızın olduğunu ileri sürerek yalan söylemektedir. Tüm yoldaşlarımız sağlam olup görevleri başındadır” dedi.

HPG, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları açıkladı:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

10 Ağustos saat 06:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda harekete geçen işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

10 Ağustos saat 12:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile vurularak darbelendi.

10 Ağustos saat 20:20’den 24:00’a kadar Girê Cûdî Direniş Alanı’na indirme yapmak isteyen helikopterlere 4 kez müdahale edildi.

11 Ağustos saat 01:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Xakurkê bölgesi;

4 Ağustos saat 18:18’de Girê Şehîd Derwêş alanındaki işgalcilere ait mevziler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. YJA Star güçlerimizce gerçekleştirilen bu eylemde 2 işgalci cezalandırıldı ve 1 mevzi imha edildi.

Gever bölgesi;

6 Ağustos saat 18:00’da Gever bölgesindeki güçlerimiz, işgalci Türk ordusuna ait 1 fotokapanı fark ederek imha etti. Bu eylemden sonra işgalci Türk ordusu Gever’e bağlı Memkava köyü civarında operasyon başlattı. İki gün süren bu operasyon sonuçsuz bir biçimde geri çekildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

10 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 5 kez, Girê Cûdî Direniş Alanı’nı 5 kez, Garê’nın Girê Zengil ve Gundê Zêvkê alanları 2 kez olmak üzere; toplam 12 kez savaş uçakları ile bombalandı. 

10 Ağustos’ta Girê Cûdî Direniş Alanı 12 kez saldırı helikopterleri ile bombalandı. 

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz