Gerillalar Avaşîn’de işgalcileri ağır silahlarla vurdu

0
221

HPG/YJA Star gerillaları Avaşin’deki işgalci Türk askerlerine yönelik ağır silahlarla eylemler gerçekleştirdi.

HPG Basın İrtibat Merkezi yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde;

27 Ağustos günü saat 19:25’te Avaşîn bölgesine bağlı Werxelê’de ve 30 Ağustos günü saat 19:10’da Tabura Ereba’da bulunan işgalciler, güçlerimiz tarafından ağır silahlar ile hedeflenmiştir. Gerçekleştirilen her iki eylemde belirlenen hedefler başarıyla vurulmuştur.

Avaşîn bölgesindeki Werxelê Direniş Alanı’nda;

30 Ağustos günü 10:00 – 22:00 saatleri arasında Werxelê Direniş Alanı 2 kez patlayıcılar ve 7 kez zehirli gazlar ile bombalanmıştır. Yine 31 Ağustos günü 09:00’dan itibaren Direniş Alanı zehirli gazlar ile bombalanmaktadır.

Direniş Alanları üzerinde yoğun Drone ve keşif uçağı hareketliliği devam etmektedir.

30 Ağustos günü 01:00 – 01:30 ve 31 Ağustos günü 09:00 – 09:30 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Çemço alanı sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüsler ile bombalanmıştır.  

30 Ağustos günü 13:00’dan gece saatlerine kadar Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Êdinê, Bênavê, Kêste, Hirorê köylerinin çevresi ile Girê Şehîd Çiya ve Kela Qûmriyê alanları sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüsler ile bombalanmıştır. İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği bombardımanlar ardından çıkan yangınlar devam etmektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz