Gerillalar Avaşinde işgalcileri ağır silahlarla vurdu

0
246

HPG/YJA Star gerillaları Avaşin’de işgalci Türk ordusuna yönelik ağır silahlarla eylem gerçekleştirdi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Avaşîn bölgesinde;

18 Temmuz günü saat 16:40’ta Girê Silêman alanında bulunan işgalcilere yönelik ağır silahlar ile eylem gerçekleştirilmiştir. İşgalcilere ait mevziler başarılı bir şekilde vurulmuştur.

Werxelê alanındaki savaş mevzilerinde ve tünellerinde güçlerimizin tarihi direnişi devam etmektedir. 18 Temmuz günü gece saatlerinde işgalciler zehirli gazlar ve yüksek miktardaki patlayıcılar ile saldırı gerçekleştirmiş, ancak hiçbir sonuç alamamıştır.

18 Temmuz günü 22:50 – 00:30 saatleri arasında Mervanos, Tabura Ereban ve Girê Silêman alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Girê Sor ve Stûnê alanları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.

19 Temmuz günü saat 09:10’da Girê Sor alanındaki savaş mevzilerine yaklaşmak isteyen işgalcilere müdahale edilmiştir. Yakın mesafeden ferdi silahlar ile vurulan işgalciler bir kademe geri çekilmek zorunda kalmıştır. Saat 09:40’ta bir kez daha girişimde bulunan işgalciler yine güçlerimiz tarafından etkili bir şekilde vurulmuş ve işgalciler geri çekilme zorunda kalmıştır. Aynı zamanda işgalciler Sîvrî Karakolu’ndan Girê Sor alanını karadan yoğun bir şekilde bombalamaktadır.

Cenga Xabur Devrimci Hamlesi çerçevesinde Heftanîn ve Metîna bölgelerinde;

17 Temmuz günü saat 06:10’da Heftanîn bölgesine bağlı Girê Dupişk alanında bulunan işgalcilere yönelik ağır silahlar ile bir eylem gerçekleştirilmiştir. İşgalcilerin bulunduğu mevziler isabetli bir şekilde vurulmuştur.

18 Temmuz günü 22:30 – 01:00 saatleri arasında Metîna bölgesine bağlı Qaşûra alanında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Kêste ve Hirorê köyleri saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.

Zap bölgesinde;

18 Temmuz günü 00:00 – 01:00 saatleri arasında sınırdaki karakollardan atılan obüsler ile Çemço alanı bombalanmıştır.

19 Temmuz günü 09:30 – 10:00 saatleri arasında Çemço ve Sîda alanları savaş uçakları ile bombalanmıştır.

Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda ve hava saldırılarında herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz