Gerillalar Heftanîn’de işgalcileri ağır silahlarla vurdu

0
83

HPG/YJA Star gerillaları Heftanîn alanında işgalci Türk ordusuna yönelik 2 koldan eylem gerçekleştirdi. Eylemde 1 mevzi ve 1 kamelya imha edildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Cenga Xabur Devrimci Hamlesi çerçevesinde Heftanîn bölgesinde;

23 Ağustos günü saat 18:00’da Pîrbila alanına bağlı Girê Şehîd Silav’da bulunan işgalciler, ağır silahlarla iki koldan hedeflenmiştir. Koordineli gerilla eyleminin birinci eylem kolu; işgalcilere ait kamelya ve mevziyi tam isabetle vurmuştur. Bu vuruş sonucunda kamelya ve mevzi imha edilmiştir. İkinci eylem kolu; yol güvenliğini sağlamaya çalışan işgalci birliğini hedefleyerek vurmuştur. Gerçekleştirilen eylemin sonucunda işgalcilerin kayıpları olmakla birlikte tam sayı netleştirilememiştir.

Avaşîn bölgesindeki Girê Sor ve Werxelê Direniş Alanlarında;

25 Ağustos günü 10:00 – 11:00 saatleri arasında işgalci TC ordusu, Girê Sor Direniş Alanı’nı ağır silahlar ile bombalamıştır.

25 Ağustos günü 18:00 – 22:45 saatleri arasında Werxelê Direniş Alanı’nı patlayıcılar ve zehirli gazlar ile bombaladıktan sonra ilerlemek isteyen işgalciler, Werxelê direnişçilerinin müdahalesi sonucu geri çekilmişlerdir.

26 Ağustos günü 07:50 – 08:15 saatleri arasında Werxelê Direniş Alanı’nda yoğun Dron hareketliliği yaşanmıştır. Direnişçilerin müdahalesi sonucu Dronlar alandan uzaklaşmıştır. Aynı gün saat 08:30’dan itibaren Direniş Alanı zehirli gazlar ile bombalamaktadır.

25 Ağustos günü 14:30 – 15:00 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Kûnîşka alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.

25 Ağustos günü 23:50 – 00:40 saatleri arasında Xinêrê bölgesine bağlı Kendekolê alanında bulunan Şehîd Şerîf Şehitliği çevresi savaş uçakları ile bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz