Gerillalar işgalci Türk ordusuna ağır darbeler vuruyor

0
154

HPG, “İşgalci TC ordusu, Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın Apocu ruh ve yüksek cesaretle her geçen gün daha da büyüttüğü görkemli direnişini kıramamaktadır. Hareketli timlerimiz öncülüğünde güçlerimiz yeni dönem gerilla tarz ve taktiklerini pratikleştirerek sömürgeci Türk ordusuna etkili darbeler vurmaya devam etmektedir.  

Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 8 işgalci cezalandırılmış, 2 mevzi ve 1 mobesse kamera sistemi ile tuzak düzeneği imha edilmiştir. İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 9 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlar, onlarca kez de obüs, tank, havan ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırılara ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

9 Ekim 07:00 ve 18:00 saatlerinde Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Agir savaş mevzileri çevresinde bulunan işgalciler 2 kez ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

9 Ekim saat 09:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri çevresine işgalcilerin üzerine mayın tuzakladığı mobesse kamera sistemi hareketli timlerimizce tespit edilmiştir. Güçlerimiz profesyonel bir biçimde 1 mobesse kamera sistemini ve tuzak düzeneğini imha etmiştir.  

9 Ekim saat 09:50’de Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Agir savaş mevzilerine doğru ilerlemek isteyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

9 Ekim saat 12:00’da Saca Direniş Alanı’ndaki Girê Şehîd Sîpan’da bulunan işgalciler suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakurkê bölgesinde;

9 Ekim 08:40 ve 11:50 saatlerinde Xakurkê’deki Girê Şehîd Derwêş Direniş Alanı’nda bulunan işgalciler hareketli timlerimizce iki kez ağır silahlarla vurulmuştur. Gerçekleştirilen eylemlerin sonucunda, 4 işgalci cezalandırılmış ve 2 mevzi imha edilmiştir.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;    

9 Ekim saat 10:30 ve 15:30 saatlerinde Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurulmuş ve 2 işgalci cezalandırılmıştır.

9 Ekim saat 18:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce vurularak darbelenmiştir.

9 Ekim 11:00 ve 12:00 saatlerinde Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce 2 kez ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

9 Ekim’de Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla 7 kez bombalanmıştır.

9 Ekim‘de Girê FM Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri, Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Agir savaş mevzileri yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla 2 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

9 Ekim’de Çemço, Girê Cûdî ve Girê FM Direniş Alanları obüs, tank, havan ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

9 Ekim’de Saca Direniş Alanı’ndaki Şehîd Xursî savaş mevzileri üzerinde dron hareketliliği gözlenmiştir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here