Gerillalar Zap’ta 4 işgalci cezalandırdı

0
35

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerçekleştirilen eylemler ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. HPG açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

“Gever bölgesi;

30 Haziran ve 2 Temmuz’da işgalci Türk ordusu Gever bölgesinin farklı alanlarında kapsamlı operasyonlar düzenledi. Bu operasyonlar güçlerimizce boşa çıkarıldı ve işgalciler hiçbir sonuç alamadı. İşgalci Türk ordusu Gever bölgesindeki bu operasyonlarda 3 gerillanın sağ ele geçtiği ve 1 gerillanın da şehit olduğu şeklinde bilgiler yaymaktadır. İşgalci Türk ordusunun belirttikleri tamamen yalandır, bu bölgedeki operasyonlarda ne esir, ne de şehit hiçbir kaybımız yaşanmadı.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

5 Temmuz saat 19:16’da Sergelê Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait Kirpi tipi zırhlı araç ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemde Kirpi tipi zırhlı araç imha edildi ve araç içindeki 3 işgalci cezalandırıldı.

Eş zamanlı olarak Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler de ağır silahlar ve suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemlerde 1 işgalci cezalandırıldı.

5 Temmuz gececi Girê Bahar’a indirme yapmak isteyen helikopterlere güçlerimizce müdahale edildi. Güçlerimizin müdahalesi sonucunda 1 Skorsky helikopteri ağır darbe aldı ve indirme yapamadan geri gitmek zorunda kaldı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

3, 4 ve 5 Temmuz’da Xakurkê bölgesinin Lolan, Kendekola alanları 3 kez, Zap bölgesi 2 kez, Garê bölgesinin Şiyê, Kanî Sarkê, Gûzê alanları 4 kez, Metîna bölgesinin Mîska, Bêşîlî Direniş Alanları 2 kez olmak üzere; toplam 11 kez savaş uçakları ile bombalandı.

5 ve 6 Temmuz’da Xakurkê, Metîna, Şehîd Delîl Batı Zap bölgeleri saldırı helikopterleri ile bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz