Gerillaların gerçekleştirdiği eylemlerde 3 işgalci Türk askeri cezalandırıldı

0
135

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklamasında şu bilgiler paylaşıldı:

“Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda 3 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı yasaklı bombalarla 6 kez bombalanmıştır. İşgalciler Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri önünde plastik malzeme ve araba lastikleri yakarak çıkan zehirli dumanları aspiratörlerle savaş mevzilerine yönlendirmiştir. Aynı zamanda 4 kez savaş uçakları, 26 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, tank, havan ve ağır silahlarla bombalamıştır.

Gerçekleştirilen eylemlerin ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

14 Kasım saat 06:40’ta Çemço’daki Şehîd Adil Direniş Alanı’nda bulunan işgalciler hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.   

14 Kasım saat 11:40’ta Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Serxwebûn savaş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 2 işgalci cezalandırılmıştır.

14 Kasım’da Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Agir savaş mevzileri çevresinde bulunan işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla 3 kez vurularak darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

14 Kasım’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki Şehîd Sîpan savaş mevzileri 4 kez, Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki Şehîd Çekdar ve Şehîd Yunus savaş mevzileri 2 kez yasaklı bombalarla bombalanmıştır.

14 Kasım saat 16:00’da işgalci Türk ordusu Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzilerinin önünde plastik malzeme ve araba lastiklerini yakarak çıkan zehirli dumanları aspiratörlerle savaş mevzilerine yönlendirmiştir.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

14 Kasım’da Garê’nin Deriyê Hirçê, Gundê Sêdarê ve Dola Meranê alanları ile Çemço Direniş Alanı savaş uçaklarıyla 4 kez bombalanmıştır.

14 Kasım’da Şehîd Fedakar, Girê Amediyê, Girê Cûdî ve Girê FM Direniş Alanları saldırı helikopterleriyle 26 kez bombalanmıştır.

14 Kasım’da Çemço, Girê FM ve Girê Amediyê Direniş Alanları obüs, tank, havan ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

14 Kasım’da işgalci Türk ordusu Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Serxwebûn savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz