GerillaTV’den kontraları taşıyan araca yönelik eylemin görüntüleri

Gerilla TV, 27 Nisan günü, Şehit Medya Mawa ve Şehit Rizgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında Dêrgulê ile Girê Cotyar karakolu arasında kontraları taşıyan araca yönelik eylemin görüntülerini yayınladı.

Gerilla TV, Gabar’daki Dêrgulê ile Girê Cotyar karakolu arasında kontraları taşıyan araca yönelik 27 Nisan günü düzenlenen eylemin görüntülerini yayınladı.

HPG BİM eyleme ilişkin 30 Nisan’da yaptığı açıklamada şunları belirtmişti: “Şehit Medya Mawa ve Şehit Rızgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında güçlerimiz, Şırnak’ın Gabar bölgesinde bulunan Dêrgulê alanı ile Gırê Cotyar karakolu arasında kontraları taşıyan aracı bir süre denetim altına aldıktan sonra 27 Nisan günü saat 12.00’da bu araca yönelik bir eylem düzenlemiştir.

Düşman aracının yakın mesafeden etkili bir şekilde vurulduğu bu eylemde zırhlı araç imha edilirken içinde bulunan 5 düşman askeri de öldürülmüştür. Eylem ardından taarruz helikopterlerinin desteğinde Skorsky helikopterlerle ölü askerleri alandan uzaklaştırmıştır. Eylemi düzenleyen birliğimiz sağlam bir şekilde üs alanlarına ulaşmıştır.”

En Çok Okunanlar

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler