Girê Cûdî’de 4 işgalci cezalandırıldı, 4 mevzi de darbelendi

0
160

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

 “Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

29 Ağustos saat 12:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

29 Ağustos saat 15:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

29 Ağustos saat 17:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

29 Ağustos saat 18:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

29 Ağustos saat 21:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki savaş tünellerine doğru ilerlemek isteyen işgalciler eş zamanlı olarak sabotaj taktiği ve ferdi silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Daha sonra işgalciler bir kez daha sabotaj taktiği ile vuruldu. Bu eylemlerde en az 2 işgalci cezalandırıldı ve 1 işgalci de yaralandı.

29 Ağustos saat 22:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

29 Ağustos saat 23:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz