Girê Cûdî’de 4 işgalci cezalandırıldı

0
159

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

13 Ağustos saat 06:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

13 Ağustos saat 09:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve işgalcilerin hareketi durduruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

13 Ağustos saat 14:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

13 Ağustos saat 15:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

13 Ağustos saat 18:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

13 Ağustos saat 19:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu. YJA Star güçlerimizce gerçekleştirilen bu eylemlerde 2 işgalci cezalandırıldı, 1 işgalci de yaralandı.

13 Ağustos saat 23:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

13 Ağustos gecesi Girê Cûdî Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşandı. Ağır silahlar ile Skorsky helikopterine müdahale edildi, bu helikopter indirme yapamadan alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

 13 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 2 kez, Girê Amediyê Direniş Alanı 1 kez ve Metîna’nın Girê Ortê Direniş Alanı 2 kez olmak üzere; toplam 5 kez savaş uçakları ile bombalandı.

 Zap ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here