Girê Hakkarî Direniş Alanı’nda gerçekleştirilen devrimci operasyonun görüntüleri

0
211

HPG Basın İrtibat Merkezi devrimci operasyona ilişkin şunları söyledi:

“26 Kasım saat 13:30’da Girê Hakkarî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere yönelik devrimci operasyon başlatılmıştır. Devrimci operasyon çerçevesinde; Girê Şehîd Zemanî’deki işgalciler üç koldan hedeflenerek el bombaları ve orta otomatik silahlarla etkili bir şekilde vurulmuştur. Yüksek saldırı ruhuyla işgalcilerin üzerine yürüyen güçlerimiz burada 17 düşman mevzisini tek tek düşürüp fethederek içindeki işgalcileri cezalandırmıştır. Girê Şehîd Zemanî’yi tümüyle kontrol altına alan güçlerimiz burada düşmana ait 2 A4 silahını ele geçirerek işgalcilere karşı kullanmış, daha sonra da tümüyle imha etmiştir. İşgalcilere ait ferdi silah ve cephaneyi de ele geçirerek düşmana karşı kullanan güçlerimiz, işgalcilerin mevzilerinin yanı sıra düşmana ait erzak deposunu da tamamen imha etmiştir.

Apocu fedai ruhla düşmanın üzerine yürüyen saldırı kol komutanlarından Amed yoldaşımız yaralanmasına rağmen, komutasındaki yoldaşların operasyona devam etmesini belirtmiş ve kendisi de yaralı şekilde düşmanın üzerine yürümüştür. Bu devrimci operasyona öncülük eden, büyük bir cesaretle savaşırken yaralanan Amed, Binevş ve Baran yoldaşlarımız son nefeslerine kadar fedaice savaşarak şehadete ulaşmıştır.

Güçlerimiz aynı zamanda Girê Şehîd Akîf ve Girê Şehîd Viyan’daki işgalcileri de iki koldan ağır ve ferdi silahlarla hedefleyip etkili bir şekilde vurmuş ve en az 5 işgalciyi cezalandırmıştır.

Bu devrimci operasyonda; 42 işgalci komutanlarıyla birlikte cezalandırılmıştır. Aynı zamanda 17 mevzi, 2 adet A4 silahı, 1 adet bombaatar silahı, 1 erzak deposu, 2 adet mobesse kamera sistemi, çok sayıda silah ve askeri malzeme tümden imha edilmiştir. İşgalcilerin üzerinden 4 adet MPT-55 piyade tüfeği, 4 adet MPT-55 silah dürbünü, 1 adet bombaatar silahı, 1 noktalayıcı, 1 adet özel yapım keskin nişancı silahı, 1 adet termal dürbünü, 1 adet telefon, üzerinde Oğuzhan Alp ismi yazılı olan 1 adet kasatura ve 3 adet güç kaynağına el konulmuştur.

İşgalciler devrimci operasyon esnasında ve sonrasında operasyon alanını obüs, havan ve savaş uçaklarıyla yoğun bir şekilde bombalayarak güçlerimizin ilerleyişini durdurmaya çalışmış, ancak başarılı olamamıştır.“

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz