Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek Kayseri’de toprağa verildi

0
663

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in bu sabah dün gece getirildiği Reşadiye Mezarlığı morgundan ailesi ve yakınları tarafından alındı. Ailesi Gökçek’in cenazesini Halep Mezarlığı’na götürdü.

Mezarlık içerisinde ve dışında çok sayıda zırhlı araç, çevik kuvvet ve özel harekat polisleri bekletildi. Mezarlığa Gökçek’in cezaevinde tutulan eşi Sultan Gökçek de jandarma eşliğinde getirildi. Sultan Gökçek, eşinin yüzünü açıp baktı ve veda etti. Gökçek’in defni sırasında mezarlığa kimse yaklaştırılmazken, defin işlemi sona ermesi ardından ailesi ve yakınlarının mezarına karanfil bırakılmasına izin verildi. Sultan Gökçek de eşinin mezarına karanfil bıraktı.

Defin ardından pankart açmak isteyen bir kişi, polisler tarafından mezarlık üzerinde darp edildi. Konuşma yapmak isteyen Gökçek’in arkadaşlarına da izin verilmedi. Son olarak Grup Yorum’un “Bize Ölüm Yok” türküsünü söylemek isteyenleri de polis engelleyerek, mezarlıktan uzaklaştırmaya çalışılmasına “Grup Yorum Susturulamaz” sloganlarıyla yanıt verildi.

Öte yandan dün İbrahim Gökçek için İstanbul’da Gazi Cemevi’nde yapılmak istenen törene izin verilmezken cemevine polis plastik mermi ve gaz ile müdahale etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz