Grup Yorum’a destek grevini yazar Temel Demirer devraldı

0
634

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyelerine destek için bazı sanatçı ve aydınlar dönüşümlü açlık grevini yazar Temel Demirer devraldı.

Sanatları üzerindeki baskılara son verilmesi talebiyle başladıkları açlık grevi eylemlerini ölüm orucuna dönüştüren Grup Yorum üyelerine destek amacıyla bazı aydın ve sanatçılar dün dönüşümlü olarak birer günlük açlık grevi eylemi başlattı. Dün sanatçı Pınar Aydınlar’la başlayan dönüşümlü açlık grevini bugün ise yazar Temel Demirer devraldı. Demirer, eylemine 248 gündür ölüm orucunda olan ve tahliye olduktan sonra eylemini Sarıyer’de bulunan Direniş Evi’nde sürdüren Grup Yorum üyesi Helik Bölek’in yanında başladı.

‘AÇLIK GREVİ ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİDİR’

Demirer, Grup Yorum’un ve Türkiye’deki sanatın üzerindeki baskılara dikkati çekerek, “Açlık grevindeyiz. Aslında açlık grevimiz bir özgürlük mücadelesidir. Açlık grevimiz bir adalet ve eşitlik mücadelesi. Demek ki adalet ve özgürlük için buradayız. Helin, İbrahim ve bütün Grup Yorum üyelerinin yaptıkları adalet ve özgürlük için mücadele etmek” dedi.

‘SABAHIN SAHİBİ VAR’

“Ruhi Su, ‘Sabahın sahibi var’ demişti. Bugün sabahın sahipleri olan Grup Yorum üyelerinin eylemlerini desteklemek için buradayım” diyen Demirer, “Bu hayatımda tanık olduğum en büyük onurlardan birisi” ifadesinde bulundu.
Demirer Grup Yorum üyelerinin taleplerinin karşılanması için duyarlılık çağrısında bulundu.

Eylemi yazar Sibel Özbudun, devralacak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here