Güney Kürdistan’ın Raperin bölgesinde 15 Ağustos kutlandı

0
202

Güney Kürdistan’ın Raperin bölgesinde ‘’ faşizmi 15 Ağustos ruhuyla yeneceğiz’’ şiarıyla 15 Ağustos kutlaması gerçekleştirildi.

15 Ağustos 1984 Atılımı’nın 37. yıldönümü vesilesiyle Raperin’e bağlı Sengeser ilçesinin Derwekutir köyünde bu akşam üzeri bir kutlama düzenlendi.  Niwêger ve Güney Kürdistan Tevçand hareketi tarafından organize edilen ve şehitler için saygı duruşu ile başlayan kutlamada Koma Şehit Zerdeşt müzik grubu sahne aldı.

Kutlama etkinliğinde PKK’nin gönderdiği mesaj da okundu. 15 Ağustos’un 37. yıldönümünü Önder Abdullah Öcalan, şehit aileleri ve Kürt halkına kutlayan PKK mesajında, “Mahsum Korkmaz (Agit) faşist Türk devletine karşı ilk kurşunu sıktı. O ilk merminin alevi bugün bir volkana dönüşmüş durumda. Bu volkan gün be gün gelişerek halkların umudu oldu ve halkları mücadele etrafında topluyor” denildi.

PKK açıklamasında, Kürt halkının her zamankinden fazla birliğe, duyarlılığa ve bilinçlenmeye ihtiyacının olduğuna dikkat çekilerek Kürt partilerine ve Kürdistani çevrelere Türk devletinin politikalarına geçit vermeme ve Kürt Ulusal Kongresi’ni gerçekleştirme çağrısı yapıldı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz