Güney Kürdistanlı gençlerin Onur Direnişi’ne katılımı devam ediyor

0
622

Türk devleti işgaline karşı verilen Onur Direnişi’ne katılmak için yola çıkan 6 Güney Kürdistanlı genç daha Kobanê’ye ulaştı.

Türk devleti ona bağlı çetelere karşı verilen Onur Direnişi 18’inci gününde devam ediyor. Onur Direnişi için başlatılan seferberliğe katılan 6 Güney Kürdistanlı genç daha Kobanê’ye ulaştı.

Güney Kürdistan’ın Silêmaniyê, Hewlêr, Germiyan ve Sengeserê kentlerinden yola çıkan gençler, Onur Direnişi saflarındaki yerlerini almak için Kuzey ve Doğu Suriye’de bulunan Kobanê’ye ulaştı. Kobanê’de bulunan Özgürlük Meydanı’nda açıklama yapan gençler, Onur Direnişi’ne katıldıklarını duyurdu.

Mihemed Rehîm isimli genç tarafından okunan açıklamada, “Kürtlerin yaşadığı tüm yerlerde dilimiz ve kültürümüz birdir. Aramıza sınır konulamaz. Düşman Kürdistan’ın neresine saldırırsa orada olup onlara karşı koyacağız. Güney Kürdistan, Kuzey Kürdistan veya Batı Kürdistan diye bir şey yok sadece Kürdistan var. Bu nedenle tüm Kürt gençlerinin direniş saflarına bir an önce katılması Türk işgaline karşı koymalıdır. Direnişten başka bir yol yok” ifadelerine yer verildi.

Gençler YPG’ye katılarak Türk devletinin saldırıları karşısında duracak.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here