Haftanin’de gerçekleştirilen sabotaj eyleminde 3 işgalci cezalandırıldı

0
228

HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre Heftanîn’de gerilla güçleri tarafından gerçekleştirilen bir sabotaj eylemi sonucunda en az 3 işgalci cezalandırıldı, 4 işgalci de yaralandı. 

Cenga Xabur Devrimci Hamlesi çerçevesinde gerçekleştirilen eylemde 27 Ağustos günü saat 10 sıralarında Şehit Kendal alanına bağlı Deriyê Dawetiye ve Girê Şehîd Rênas arasındaki yolda ilerleyen Reo Tipi bir askeri araç hedef alındı. Gerillaların sabotaj taktiğiyle vurduğu araçta bulunan 3 işgalci ölürken, 4’ü ise yaralandı. 

İşgalci Türk ordusu eylemin ardından kayıplarını helikopterler ile bölgeden uzaklaştırdı. 
HPG Medya Savunma Alanları’nın diğer bölgelerindeki çatışma ve bombardımanlar konusunda ise şu bilgileri verdi: 

“– 28 Ağustos günü 10:30 – 02:30 saatleri arasında Werxelê Direniş Alanı zehirli gazlar ve patlayıcılar ile bombalanmıştır. 

– 29 Ağustos günü 03:00 – 09:20 saatleri arasında işgalci TC ordusu, Werxelê Direniş Alanı’nı zehirli gazlar ve savaş uçakları ile bombaladıktan sonra ilerlemek istemiştir. Werxelê direnişçilerinin müdahalesi ardından işgalciler sonuç alamadan geri çekilmişlerdir. 

Direniş Alanları üzerinde yoğun Dron ve keşif uçağı hareketliliği devam etmektedir. 

28 Ağustos günü 23:15 – 00:45 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Girê Sor, Girê Spî, Girê Silêman, Mervanos, Tabûra Ereba alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmış; Stûnê alanına bağlı Girê Şehîd Rizgar, Girê Şehîd Elî ve Werxelê yamaçları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır. 

– 28 Ağustos günü 22:00 ve 01:00 saatleri arasında Metina alanına bağlı Qaşûra hattında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı saatlerde Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Hirorê, Dêşîşê, Derarê, Kêste ve Seraru köylerinin çevresi ile Girê Koordîne, Girê Zendûra, Girê Şehîd Çiya alanları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.

– 28 Ağustos günü saat 18:30’da Zap bölgesine bağlı Sîda alanında bulunan Kêlê köyü sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüsler ile bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz