HBDH: 2022 yılı içerisinde 139 eylem gerçekleştirdik

0
66

Halkalrın Birleşik devrim Hareketi (HBDH) Yürütme Komitesi, “HBDH milisleri olarak, devrimci seferberlik hamlemiz ‘Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız’ kapsamında 2022 yılı içerisinde 139 eylem gerçekleştirdik” dedi.

Yazılı açıklamada, “2022’de faşizme karşı devrimci savaşımız çok daha ciddi boyutlara ulaşırken aynı zamanda taşıdığımız umut ve güç ise halklarımız içerisinde daha da büyümüştür. 2022 yılı faşizmin işgal saldırılarını, emek sömürüsünü, geleceksizleştirmeyi ve katliamları daha da artırdığı bir yıl olurken, bizler açısından hiç bir umutsuzluğa ve yılgınlığa yer vermeden savaşmanın yılı oldu. Kurulduğumuz günden bugünlere kadar ısrarla ve inançla taşıdığımız bayrağın gerçek sonuçları her geçen gün kendisini daha da hissettirdi. O gerçek, halklarımızın, gençlerin, kadınların ve bütün ezilenlerin birleşik devrimin onurlu bayrağı altında faşizme karşı savaşmasıdır. Medya Savunma Alanları’nda kimyasal silahlara karşı can pahasına savaşan birleşik devrimin gerillaları ile sokaklarda mücadeleyi büyüten herkes ve faşizmin kurumlarını, unsurlarını, ekonomik ve askeri yapılarını hedefleyen milislerimiz daha güçlü bir birliktelikle iç içe geçtiler. 2022 yılında işçi sınıfı direndi, kadınlar kazandı, gençler barikatlar kurdu, milisler vurdu… ve kazanan birleşik devrimci savaş oldu. Gerçekleştirdiğimiz her bir eylemde, bu nedenle, halkımızın imzası, milislerimizin inancı vardır” ifadeleri kullanıldı.

HBDH, şunları ekledi: “2022 yılı, faşist AKP-MHP iktidarının ve onun destekçilerinin şatafatlı yaşamlarının günden güne teşhir olduğu bir yıl oldu. Ve yine 2022 yılı işgal saldırılarının, birleşik devrimin tasfiyesinin hedeflendiği bir yıl olarak tarihe kazındı. Kana susamış faşist iktidar, Kürt halkına bir kez daha ölüm fermanları çıkarırken, Alevileri hapsetmek istedi, kadınlara tecavüzleri savundu, gençlerin geleceğini elinden almak için var gücüyle uğraştı. Yoksulluk ve işsizlik büyüdükçe büyüdü. Grevler yasaklandı. Halk, ekmek bile alamayacak noktaya getirildi.  İşçi ölümleri bir kere daha “bu işin fıtratında var!” diye unutturulmak istendi. Rojava’yı işgal için hesaplar yapıldı. Ve daha nice faşist saldırı ve riyakarlık bu yıl içerisinde emekçi halkımızın hafızasına kazındı. Bu saldırılar karşısında HBDH milisleri, faşist düşmanı her alanda hedefledi. Polisler, bekçiler, faşist partinin yöneticileri, patronlar ve faşizme destek veren kim varsa; hepsi, bizlerin doğal ve meşru hedefi oldu. Sıranın kendisine gelmesini bekleyen faşistler ise korkularını gizleyemediler. Her bir eylemimiz halkımıza adanırken, halk için savaşan devrimcilerin adlarını aldık. Hesap sorduk, bedel ödettik. “

“Artık tarihin çarkı doğru ve haklı olana dönmeye başlıyor. Bundan sonra, kendisini güçlü sanan faşistler değil, haklı olanlar kazanacak. İşçiler, emekçiler, ezilenler kazanacak” diyen HBDH, şöyle noktaladı:

“HBDH, tarihin zorlu görevleri ile karşı karşıyadır. Bu tarihsel görev ve misyonlarımızı gerçekleştirmeye olan inancımız da tamdır. 2022’de gerçekleştirdiğimiz eylemleri 2023’te büyüteceğiz, kazanacağız!”

Açıklamada geçen yıl içerisinde gerçekleştirilen eylemlerin listesi de yayınladı. Bunlar arasında polis, asker ve bekçilere yönelik eylemler, petrol boru hattı, AKP-MHP yandaşı iş yerleri, fabrikalar ve araçlara sabotajlar yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz