HBDH: Amanoslarda 4 asker öldürüldü

0
729

HBDH’den yapılan açıklamaya göre 3 Ekim günü saat 11 sıralarında Hatay’ın Belen ilçesi kırsalında gerilla güçleri seyir halindeki bir grup askere yönelik eylem gerçekleştirdi. Eylem sonucunda araç uçuruma yuvarlanırken olayda 2 uzman çavuş ve 2 rutbeli asker öldürüldü, 5 asker ise yaralandı.

HBDH eylemin Adana’da çevik kuvvet otosuna yönelik bombalı eylemi gerçekleştiren ve Eskişehir’de bulundukları evde hayatlarını kaybeden iki komünist savaşçı Ozan Sökmen ve Fırat Şeran anısına gerçekleştirildiğini duyurdu.

Açıklamada devamla şunlar belirtildi: “Faşizm telaş içinde, saldırıları paniktendir. Türkiye işçi sınıfı ve ezilen halklarının mücadelesi onları korkutmakta, milis güçlerimizin varlığı onları korkutmakta, birleşik devrim hareketimizin varlığı onları korkutmaktadır. Rojava devriminden, halkların özgürlüğünden korkmaktadırlar.

Adana’da MLKP savaşçılarının polis otosuna yönelik gerçekleştirdikleri eylemden korkmuşlardır. Yanan fabrikalardan, silah depolarından korkmuşlardır. Ne başfaşist Erdoğan ne de Soylu onların korkularını dindirememektedir. Halklar üzerine yağan bombalar, kurşunlar şimdi faşizmin üzerine yağmaya başlamıştır. Devamı hiç beklemedikleri anda, ansızın gelecektir. Bu korkudan kaynaklı tüm polis, özel harekat güçlerini MLKP ve diğer HBDH bileşenleri savaşçılarını katletmek üzere harekete geçirmişlerdir. Devrimcilere yönelik operasyonlarını, gözaltılarını arttırmışlardır.

Türkiye ve Kürdistan halklarına, işçi sınıfına, kadınlarına ve gençlerine sesleniyoruz. AKP-MHP faşizmini yıkıcağız!Halkların Birleşik Devrim Hareketine işyerlerinizden, evlerinizden, mahallelerinizden, okullarınızdan bulunduğuz her alanda destek verin. Lojistik imkanlarınızı, istihbari bilgilerinizi sunun. Faşizme karşı neyiniz var ise onunla eyleme geçin!

Demokratik mücadele yürüten tüm muhaliflere, sosyalistlere sesleniyoruz. Sesinizi faşizme karşı gürleştirin. Faşizm işgal planı yapıyorsa, sizler Saray’ı işgal planı yapın. Güçlerinizi birleştirin.

HBDH olarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemi, Adana’da çevik kuvvet otosuna yönelik bombalı eylemi gerçekleştiren ve Eskişehir’de bulundukları evde kahramanca direnerek ölümsüzleşen iki komünist savaşçı Ozan Sökmen ve Fırat Şeran anısına gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Onların faşizmin üzerine yürüme kararlılığı, teslim olmayan feda çizgileri birleşik devrim hareketimizin mayasıdır. Faşizmin gerçekleştirdiği hiçbir katliam yanına kalmayacaktır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here