HBDH Amed’de devriye gezen polisleri hedef aldı

0
153

HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri yaptığı yazılı açıklamada, “23 Kasım gecesi saat 23.30’da Amed’de yine faşist polisleri hedef aldık. Kayapınar ilçesi Sanayi Mahallesi’nde devriye gezen zırhlı araç, milislerimizin bombalı ve molotoflu saldırısına hedef oldu” dedi.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi:

“Düşmanı adım adım izleyen, soluğunu ensesinden eksik etmeyen HBDH Taylan Demircioğlu Milisleri, gençlerimizi ve emekçi halkımızı sindirmek için devriye gezen zırhlı polis aracına el bombaları ile saldırdı. Bombaların patlamasının hemen ardından molotof kokteylleriyle saldırıya devam ettik. Saldırı karşısında önce şaşkınlığa düşen faşist güçler, hemen ardından mahalleye yığınak yaparak halka zulüm etmek istedi. Fakat mahalle halkının kitlesel tepki göstermesi üzerine zırhlı polis araçları mahalleden çekilmek zorunda kaldılar.

Sürekli söylüyoruz. Bizzat eylemlerimizle de sözümüzün arkasında duruyoruz. Faşist polis ve askerler bizim sokaklarımızda ellerini kollarını sallayarak gezemeyecekler! Buna asla, ama asla izin vermeyeceğiz! Biz, size aldığınız nefes kadar yakınız! Devrimci öfkemizin yakıcı soluğunu her zaman ensenizde hissedeceksiniz. Bu topraklarda istediğiniz gibi at koşturamayacaksınız. Sınırın öte yakasında halkımızı, onun devrimci kazanımlarını, onun zafere yürüyen devrimini boğabileceğinizi sanıyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz! Burada, ‘cephe gerisinde’ sizi vurmaya devam edeceğiz! “

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here