HBDH Ankara’da Sabotaj Eylemi Gerçekleştirdi

0
247

HBDH Kemal Pir Milisleri, Ankara’da Yenimahalle Hurdacılar Sitesi’nde bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenlediklerini duyurdu.

HBDH Kemal Pir Milisleri, sabotaj eyleminin 6 Eylül sabahı gerçekleştiğini belirtirken, eylem sonucunda plastik ve hurda malzemelerin tamamen yandığı bilgisini verdi.

Açıklama şöyle:

“Düşmana tutsak düşen işçi sınıfının ve emekçi halklarımızın en kararlı, en militan unsurları zindanlarda baş eğmeyen, dişe diş mücadele yürütüyor. İşkencelere, ajanlaştırma saldırılarına, “infaz yakmalara” rağmen teslim olmuyor.

Düşman hain, hunhar ve gaddar. Ölüm döşeğindeki hasta tutsakları bile zindanda tutacak kadar kin dolu, insafsız.

Düşman, on yıllar boyu zindandaki yoldaşlarımızı “siyasi rehineler” olarak gördü. 12 Eylül cuntacıları, aralarından birine yönelik suikast olursa, bunu gerçekleştiren devrimci örgütün tüm tutsak militanlarının katledilmesini buyurmuştu!

Halklarımızın yiğit evlatları, devrimci tutsaklar, en karanlık zamanlarda bile işçi ve emekçilere ışık olmayı bildiler. Bedenlerini açlığa yatırdılar, karanlığı bedenlerinin ateşiyle aydınlattılar. Asla yılmadılar, asla teslim olmadılar.

Bugün de devrimci direngen geleneklerinden aldıkları güçle, faşizmin hiçbir saldırısına boyun eğmiyor, birleşik devrim bayrağını daima yükseklerde tutuyorlar.

HBDH Kemal Pir Milisleri, 7 Eylül 1982’de Ölüm Orucunda bayraklaşan Kemal Pir şahsında zindan direnişlerinde şehit düşen tüm devrimciler için Ankara’da sabotaj eylemi gerçekleştirdi. 6 Eylül sabahı saat 10 sıralarında Yenimahalle Hurdacılar Sitesi’ndeki bir fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik. Eylem sonucu plastik ve hurda malzemeler tamamen yandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz