HBDH: Bir Sinan’dan binlerce Sinan yaratıp düşmanın bağrına saplanacaktır

Okumalısınız

HBDH Yürütme Komitesi, şehit düşen yoldaşları Sinan Dersim’i anarak, Ve kesindir ki, Birleşik Devrim bir Sinan’dan binlerce Sinan yaratıp düşmanın bağrına saplanacaktır” dedi.

Halk Savunma Merkezi (HSM) Karargah Komutanlığı, 21 Nisan günü yaptığı açıkalmada HPG Komuta Konseyi ve aynı zamanda HBDH Yürütme Komitesi Üyesi Sinan Dersim’in (Dalokay Şanlı) 27 Ekim 2020’de işgalci Türk devletinin hava saldırısında şehit düştüğünü açıklamıştı.

HBDH Yürütme Komitesi yaptığı yazılı açıklamada, Dersim için başsağlığı dileğinde bulundu. 

HBDH’nin mesajı şöyle:

“Birleşik Devrim halklarımızın biricik kurtuluş umududur ve ancak bu umudu doğuranlarla varolur!

Birleşik Devrim, bugün onu ellerinde taşıyanlarla bir akışın ifadesi ve ancak gününden geçip bugünde geleceği yaratanlarla, insanlığın hareketinin yüce bir doruğudur.

Birleşik Devrim Hareketimizin Yürütme Komitesi üyesi Sinan Dersim Yoldaş 27 Ekim 2020 tarihinde Medya Savunma Alanlarına dönük yapılan bir hava saldırısı sonucu ölümsüzleşti. Halklarımızın, Yoldaşımızın değerli ailesinin, tüm Birleşik Devrim Güçlerinin ve Heval Sinan’ın emeği, çabaları ve katkılarıyla şekillenmiş yüzlerce birleşik devrim savaşçısının başı sağ olsun.

Sinan Dersim Yoldaşın Türkiye ve Kürdistan Birleşik devrim mücadelesindeki yeri ve katkıları büyüktür. HBDH içeresinde görev aldığı günden bu yana HBDH merkezi yapılanması içerisinde büyük görev ve sorumluluklar aldı. Önemli önemsiz demeden birleşik devrimin tüm ihtiyaçları için gecesini gündüzüne kattı ve verdiği emekle hep örnek oldu. Kah basınla ilgilendi kah askeri eylemler örgütledi. Kah bir savaşçının yetişmesine günlerini, haftalarını verdi kah en kritik anlarda en üst düzey sorumlulukları aldı.

Heval Sinan, çözüm üreten, ön açan, pratikçi devrimciliği ile yaratılan, birleşik mücadele pratiklerinin zeminini yaratmak için en çok çaba gösterenimizdi. Sözünü söylerken iddialı, sözünün arkasında kararlı ve sözün pratiğe dökülme sürecinde yapıcı, ısrarcı, inatçıydı. Bugün her alanda ortaya çıkmış ve hızla pratik önderlik konumuna dogru yükselen HBDH pratiği ve pratikçiliği ondan çok şey aldı. Milis eylemliliklerindenden Ortak komutanlık bünyesindeki Gerilla mücadelesine oradan her biçimiyle fiili meşru mücadele  faaliyetine kadar tüm HBDH pratiğinin zemininin örülmesi için geçilen uzun ve sabır gerektiren yol onun inatçı, ısrarcı ama bir o kadar da neşeli adımlarıyla doludur.

Heval Sinan, Birleşik Devrimin bir kurmayı olarak onun sorunlarına bilinen alışılagelmiş geleneksel yöntemlerle cevap vermekle yetinmedi hiç. Hep yeninin peşinde, günümüzün sorunlarına bugünde verilecek cevapların arayışında oldu.

Heval Sinan yoldaştı. Neşeli devrimciliği, rutini bozan pratikleriyle canlı ve güler yüzlü bir pratiğin ön açıcısı olurken, devrimci saygı ve mesafe dışında yapay bürokratik tavırları değersizleştirerek yoldaşlaşma sürecimize sıcaklığını kattı. Hesapsızca neşesini, güler yüzünü ve sıcaklığını kattığı her pratik, birleşik devrim mücadelesinde ve onun paralelinde yaratmaya çalıştığımız yoldaşlaşma sürecimize sağlam birer ilmek oldu. Dokunduğu her yoldaşında sıcacık ve bir o kadar da güler yüzlü anılar bıraktı.

Sinan yoldaşın devrimci anısı önünde saygı ve minnetle eğilirken Ona ve onun şahsında bütün ölümsüzleşenlerimize bir kez daha söz veriyoruz ki; hedefe varacağız. Tüm ölümsüz yoldaşlarımızın düşlerini gerçek kılacak Birleşik Devrimi kazanacağız.

Sinan yoldaş şahsında Türkiye ve Kürdistan birleşik devrim mücadelesinde ölümsüzleşen bütün yoldaşların hesabını faşist iktidardan misliyle soracağız. Bu temelde Sinan Dersim yoldaş adına yaptığımız devrimci eylemlerle faşizmin Birleşik devrimi geriletme planlarını bozacağız.   Ve kesindir ki, Birleşik Devrim bir Sinan’dan binlerce Sinan yaratıp düşmanın bağrına saplanacaktır.

Gerilla mevzilerinde dağlarda ve şehirlerde, kentlerde milis eylemlerinde, 1 Mayıs eylemlerinde, işçi direnişlerinde, ezilenlerin özgürlük mücadelesinin pratikleşmesinde ve bütün kavga alanlarında Sinan Dersim yoldaş ve onun devrimci duruşu bizlere yol göstermeye devam edecektir.”

- Advertisement -spot_img

Öne Çıkanlar

İngiliz gazetesi Morning Star, Türk askerleri kimyasal silah kullandı

İngiliz gazetesi Morning Star, Türk askerlerinin Güney Kürdistan'da yürüttüğü operasyonlarında kimyasal silah kullandığını sayfalarına taşıdı.   İngiliz gazetesi Morning Star, Türk...

Metina’da yoğun çatışmalar yaşanıyor

Metina'nın Derarê ve Koordine alanında çatışmalar yaşanırken, Türk ordusu Seraro köyüne obüs attığı bildirildi. https://videopress.com/v/6r636ng0?preloadContent=metadata ANF'nin yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre,...

Ateşin Çocukları’ndan 6 kentte yakma eylemi

Ateşin Çocukları İnisiyatifi, 14 ile 15 Mayıs tarihlerinde Türkiye'nin 6 kentinde yakma eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu. Ateşin Çocukları İnisiyatif, 14...

HPG, Cudi’de şehit düşen 2 gerillanın kimliği açıklandı

HPG, Cudi’de şehit düşen 2 gerillanın kimlik bilgilerini açıkladı. HPG, “Başta şehit yoldaşlarımızın değerli ailelerine ve tüm Kürdistan halkına...

HBDH: Mayıs Ayı direnişlerin ve mücadelenin ayıdır

Mayıs ayı şehitlerini anan HBDH, "Mayıs Ayı direnişler ve mücadelelerle dolu bir aydır. Devrim mücadelesinde özel bir yere sahip...

Türkiye’de devlet mafya ilişkileri!

Cafer TAR Türkiye korkunç bir çürüme yaşıyor, diye kerelerce yazdık; fakat o dönem henüz foseptik çukuru patlamadığı için insanlar sorunların...

Haki Karer’i anlama zamanı

Selahattin ERDEM Türkiye toplumu Kürt özgürlük hakikatini yeterince bilmemektedir. Onlara Haki Karer şahsında bu hakikati götürmek ve iyice anlatmak gerekir....

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img