HBDH Delal Amed Milisleri’nden İstanbul’da sabotaj eylemi

0
370

HBDH Delal Amed Milisleri, İstanbul Sultangazi’de fiber internet kablo çalışmalarının yer aldığı alt yapıya sabotaj eylemi gerçekleştirdiklerini duyurdu.

HBDH Delal Amed Milisleri, 14 Mart 2021 günü 18:00 sularında İstanbul Sultangazi ilçesi Uğur Mumcu mahallesinde devam etmekte olan fiber internet kablo çalışmalarının yer aldığı alt yapıya sabotaj eylemi gerçekleştirdikleri ve yapılan bombalı eylemde büyük bir patlama sonrası internetin saatlerce kesik kaldığını bildirdi.

HBDH Delal Amed Milisleri tarafından eyleme ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle;

AKP-MHP faşist bloğu ile iş birliği içerisinde halkın kaynaklarını yağmalayan, “hizmet” adı altında milyon dolarlık vurgunlar yapan şirkete yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi aynı zamanda Gazi Katliamı anısına düzenlenmiştir

‘6. mücadele yılımız faşist Erdoğan ve onun ittifakını alt üst edecek’

HBDH 6. mücadele yılında kurucu önderlerinden Delal Amed şahsında faşizmi her yerde hedefleyerek, onun zayıflığını ve acizliğini gözler önüne seriyor. Sistemin alt yapısını kilitleyecek, onu teknik ve teknolojik olarak da işleyemez hale getirecek mücadeleyi büyütüyor. Gare’den, İstanbul’a kendini var etmeye çalıştığı bilişim ve teknolojiyi bozguna uğratıyor” denildi.

Açıklamanın sonunda ise, “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemiz kapsamında 6. mücadele yılımız, faşist Erdoğan ve onun ittifakını alt üst edecek birleşik mücadelenin zafer yılı olacaktır. Faşizmin ve sarayın bekası için harcanan milyar dolarlık “güvenlik” vurgunları halklarımızın birleşik mücadelesi karşısında çaresizce yıkılacaktır”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz