HBDH Gebze’de Gerçekleştirdiği Sabotaj Eylemi İle Zindan Direnişlerini Selamladı

0
102

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Rêzan Amed Milisleri, “Milislerimiz zindan direnişlerini selamlamak için eylemlerine devam ediyor. Zindanlardaki baş eğmez yoldaşlarımızı selamlamak ve tüm zindan şehitlerimizi anmak için HBDH Rêzan Amed Milisleri olarak Gebze’de sabotaj eylemi gerçekleştirdik.

6 Eylül’ün ilk saatlerinde, Kocaeli/Gebze’de iplik fabrikası, milislerimizin sabotaj eylemiyle alev aldı. Yangın sonucu fabrikada büyük hasar meydana geldi” dedi.

Açıklamada, “Biz içimizdeki bu devrim ateşini ölümsüzlerimize borçluyuz. Biz bu ateşi zindanlarda kendilerini halklarımız için feda eden şehitlerimize borçluyuz. Yarım asırdır zindanlarda dişe diş mücadele yürüten işçi ve emekçilerimizin militan, yiğit evlatlarına borçluyuz.

1982 ölüm orucunda bayraklaşan Kemal Pir yoldaşımızın şehadetinin yıl dönümünde yaptığımız bu eylemle bütün zindan direnişlerini selamlıyoruz. Ve başta İmralı Zindanı’nda direnen Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan olmak üzere bütün devrimci tutsaklarımızı özgürleştireceğimizin sözünü halklarımıza veriyoruz!” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz