HBDH: Gün, örgütlenerek hesap sorma günü

0
273

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Yürütme Komitesi, AKP-MHP iktidarının işgalci saldırılarına karşı yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Saldırılar Gare’de yapılan işgal girişimi gibi sonuçlanacaktır. Faşizm birleşik devrim güçleri karşısında yenilgiyi bir kez daha tadacak, gerillalar zaferini yine kutlayacaktır” denildi.

“Halkımıza çağrımız, birleşik devrim güçlerine her şeyleri ile güç vermeleridir. Gün, faşizme karşı örgütlenme ve faşizmden hesap sorma günüdür” diyen HBDH, “Bu ateşi sarayın içine, kendini güvende sananların ocaklarına taşımalıyız” mesajını verdi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Faşist AKP-MHP iktidarı 17 Nisan gece saatlerinde Medya Savunma Alanları’na dönük olarak gerçekleştirdiği saldırılarını Metina, Zap ve Avaşin’e yoğunlaştırarak bu bölgeleri işgal etmek istemektedir. Şikefta Birindara, Kurejaro, Çiyaye Reş, Werxele saldırıların yoğunlaştığı bölgeler olurken, direnişler de bu ve bütün bölgelerde amansızca yürütülmektedir. Günlerdir yürütülen ve yoğunlaştırılan saldırılara karşı gerillalar direnişleri ile karşı koymakta ve eylemler gerçekleştirmektedir. Düşmanın indirme yapmak istediği bütün alanlar kısa sürede gerillanın denetimine ve kontrolüne geçmiş, karadan ilerlemek istediklerinde ise sabotajlarla, eylemlerle düşman güçleri durdurulmuştur. Günlerdir devam eden hava saldırıları bu işgal girişimi ile yoğunlaşmış durumdadır. Ve bu tarih itibariyle, işgalci TC ve işbirliği içerisinde olduğu bütün güçler özellikle güney hattından bir saldırı ile girişimde bulunmuşlardır.

 Bu işgal planı NATO-ABD güdümlü olup, faşist iktidarın aylardır kurgulamakta ve hayata geçirmeye çalışmakta olduğu bir plandır. Bu plan içerisinde işbirlikçi KDP’nin bu saldırılar için faşizme tam desteği bulunmaktadır. KDP’nin gerilla hakkında bilgi, istihbarat, pusu, tuzak ve diğer birçok yöntem geliştirdiği saldırıları işgalci TC devletine fayda sağlaması içindir. İşgal saldırılarının kuzeyden değil de güneyden başlatılması KDP işbirlikçiliğinin en yalın ifadesidir. Kürt halkına ve Kürt halkının bütün kazanımlarına karşı böylesi bir ihanetin varlığı gerillanın direnişi ile bozulurken, bütün halkların da gerilla ile olan bağını kuvvetlendirmektedir. İşbirlikçilerden ve işgalcilerden hesap dağlardan şehirlere kadar her alanda sorulmaktadır.

 ‘BİR KEZ DAHA YENİLECEKLER’

Bugün yapılmak istenen işgal saldırıları geçtiğimiz yıl Gare’de yapılan işgal girişimi gibi sonuçlanacaktır. Faşizm birleşik devrim güçleri karşısında yenilgiyi bir kez daha tadacak, gerillalar zaferini yine kutlayacaktır. Bu görkemli direnişin zaferi şimdiden ufukta belirmiştir. Direnişin zaferini Türk ve Kürt halklarının faşizme karşı zaferi haline getireceğiz. HBDH olarak dağlardan şehirlere kadar Kürt halkıyla, gerillasıyla birlikte savaşacağız. Şehirlerde, metropollerde ve her yerde faşizmi hedefleyeceğiz. Birleşik devrim bayrağımızın yenilgi tanımaz gücünü eylemlerimizle göstereceğiz. Devlet kurumlarını, unsurlarını hedef alacağız. İşgalcilerin ve işbirlikçilerin petrol paraları, fabrikaları, kirli düzenleri hedefimizdir. Faşizmi yıkacağız!

 ‘EYLEMLERİMİZİN BOYUTUNU ARTIRACAĞIZ’

HBDH gerilla ve milis güçleri ile bu işgal girişiminin faşist iktidar tarafından kurgulanan sonucuna karşı eylemlerine devam ediyor. Bu işgal, devrimci güçleri tasfiye amacı taşımaktadır. Bu tasfiye ve işgal, ancak devrimci savaş alanlarında direnişle, şehirlerde yükselen eylemlerle ve birleşik devrim bayrağının altında birleşerek durdurulabilir. Devrimci seferberlik hamlemiz içerisinde gerçekleştirdiğimiz bütün eylemler faşizmin hareket alanlarını kısıtlamaktadır. Eylemlerimizin düzeyini ve boyutunu arttırarak faşizme her yerde vurmaya devam edeceğiz. Hiç beklemedikleri anlarda geleceğiz!
‘Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız’ devrimci seferberlik hamlemiz bu direnişle güç kazanmaktadır. Her bir işgal saldırısı ile birlikte faşist iktidar Türkiye ve Kürdistan’da ki toplumsal muhalefeti yıkmak ve faşizmin askeri-politik hamlelerini derinleştirmek istemektedir. Dikensiz bir gül bahçesi hayali faşizmin esas hedeflerinden biridir. Ancak, birleşik mücadelemizin devrimci seferberlik hamlesi her anda ve her yerde faşizmin politikalarını yıkmakta, onda bir kırılma yaratmaktadır. Bu sebeple, gerillanın ve birleşik devrim güçlerinin savaşı, faşizme bir kez daha askeri bir yenilgi yaşatırken, işgal saldırılarında başarılı olamayan bir faşist iktidar daha büyük bir yenilgi yaşamanın hezimetiyle çözülmeye doğru hızla ilerleyecektir. Ve yine, bu devrimci savaşın zaferi faşizme karşı örgütlü bütün güçlerin saflarını birleştirirken moral kaynağı da olacaktır. İktidarın, Türkiye ve Kürdistan’da ki toplumsal muhalefeti, kadınların mücadelesini, işçi grevlerini, gençleri ve ezilenleri bastırmak-sindirmek ve yok etmek için giriştiği bu yoğun işgal saldırılarının yenilgisini 1 Mayıs meydanlarında, devrimci eylemlerde, işçi grevlerinde ve bütün özgürlük mücadelelerinde göreceğiz.

 HALKA ÇAĞRI: GÜN, ÖRGÜTLENEREK HESAP SORMA GÜNÜ

HBDH birleşik devrimin öncüsü ve örgütleyicisi olarak faşizmden hesap sormaya durmaksızın devam ediyor. Halkımıza çağrımız, birleşik devrim güçlerine her şeyleri ile güç vermeleridir. Gün, faşizme karşı örgütlenme ve faşizmden hesap sorma günüdür. HBDH milisleri olarak, gerillanın direniş ateşini şehirlere taşımak, Türkiye ve Kürdistan metropollerindeki eylemlerimizi güçlendirmek tarihsel sorumluluğumuzdur. Faşizmin işgal saldırıları karşısında bu ateşi sarayın içine, kendini güvende sananların ocaklarına taşımalıyız.  
İşgal ve tasfiye saldırılarına karşı Gare’den Newroz’a uzanan ve bugün 1 Mayıs meydanlarını dolduracak bir direnişi örgütlüyoruz!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here