HBDH İzmir’de eylem gerçekleştirdi

0
174

HBDH Nagihan Akarsel Milisleri, İzmir’in Bayraklı ilçesinde A101 marketine parça tesirli bomba ile eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan HBDH milisleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik 9 Ekim 1998 komplosunun yıldönümü dolayısıyla “eylemlerine devam ettiklerini” belirtti.

Açıklamada, “Daha önce de söyledik. Devrimimiz, faşist Türk devleti şahsında bir bütün olarak emperyalist-kapitalist sistemle zorlu, dişe diş bir kavga sürdürüyor. MİT’in olduğu yerde MOSSAD ve CIA, TSK’nın olduğu yerde NATO vardır. Devrimin gücü ne zaman büyüse tüm bu uluslararası güçler, emperyalistler bütün güçleriyle faşist Türk devletini ve iktidarını desteklediler, destekliyorlar. 9 Ekim uluslararası komplosu tam olarak bunun kanıtıdır” denildi.

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı:

“Ama düşmanın hiçbir komplosu, birleşik devrimin önder kadrolarının tutsak edilmesi devrimin güçlenmesini engelleyemedi, engelleyemeyecek!

Bunun en somut örneği Türkiye ve Kürdistan metropollerinde her gün HBDH milislerinin yaptığı eylemler en iyi örnektir. Faşist devletin tüm saldırıları karşısında milislerimiz büyük bir özveri ile birleşik devrimi ileri taşımaya devam ediyor.

Milislerimiz, bu bilinçle 9 Ekim komplosunu protesto eylemleri yapıyor.

HBDH Nagihan Akarsel Milisleri olarak İzmir Bayraklı ilçesinin Gümüşpala Mahallesi’nde bulunan A101 marketine parça tesirli bomba ile eylem gerçekleştirdik. Markette geniş çaplı maddi hasar gerçekleşti.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here