HBDH Kürdistan Komitesi Serhildan Garzan Milisleri: Sur’da karakola bombalı ve silahlı eylem

0
564

HBDH Kürdistan Komitesi Serhildan Garzan Milisleri, Amed’in Sur ilçesinde çarşı karakoluna yönelik bombalı ve silahlı eylem gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Serhildan Garzan Milisleri, “12 Şubat 2021 günü gece saat 21:10 sıralarında Amed Sur ilçesi çarşı karakolu, milis güçlerimiz tarafından EYP ile ve arka sokağında bulanan iki nöbetçi kulübesi ise silahlarla vurulmuştur” dedi.

HBDH, “Kürdistan topraklarında yüzyıldır işgalci olarak yerleşmiş sömürgeci iktidar ile Türkiye emekçilerini sömüren aynı faşist iktidar, birleşik devrim mücadelemiz ile sökülüp atılacaktır” diye ekledi.

Açıklamada ayrıca şunlar belirtildi: “ABD, Türkiye ve NATO’nun diğer güçleri tarafından Kürdistan özgürlük gerillalarına ve HBDH gerillalarına yönelik sürdürülen ve bugün Garê’de devam eden kuşatma saldırıları karşısında birleşik milis güçlerimiz devrimci savaşı faşist bloğun her hücresine, her noktasına taşıyacak, metropollerde faşizmin kabusu olacaktır.

15 Şubat Uluslar arası komplonun yıl dönümü arifesinde saldırıyı boyutlandırmaya çalışan aynı komplocu güçler bilsinler ki; “biz buraya dönmeye değil, ölmeye geldik” diyen Mahir Çayan’ların, “yemin ederim ki, bu karanlığın ortasında o ateş ben olacağım” diyen Mazlum Doğan’ların iradesi birleşik devrim güçlerimizin mayasında ve ezilen halkların meşalesi olarak elden ele gezmektedir.

Onların yeniden küllerinden doğuşu Gezi’de, Kobanê’de, Sur direnişinde ve kadın öncülüğünde Serhildan Garzan’laşmış, Gebze Hapishanesinde Zehra Epli olarak bedenini ateşe vermiş, dört bir yana savrulan külleri birleşik milislerimiz eliyle faşizmin yangını olmuştur”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz