HBDH milisleri 7 tekne ve bir yatı sabotajla imha etti

0
259

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Gülistan Akgöl Milisleri, 7 Temmuz günü, saat 04.30 sıralarında İstanbul/Avcılar’da lüks yat ve teknelerin bulunduğu barınağa sabotaj eylemi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Açıklamada, “Ambarlı bölgesinde bulunan iskele, milislerimiz tarafından hedeflendi ve 7 tekne ile yat tamamen imha oldu. Bir dizi hızlı bot da hasar gördü” denildi.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi:

“Hayat pahalılığına, açlığa, yoksulluğa, tacizlere ve AKP-MHP faşizminin her türden uygulamasına karşı ezilenler sokakta. İşçiler grevler örgütlüyor, kadınlar sokakları terk etmiyor, Kürt halkı iradesine sahip çıkıyor, Aleviler özgürlük semahına devam ediyor, doktorlar ve avukatlar şiddete-ölüme karşı sloganlarını yükseltiyor… Bütün bu direniş dalgasının karşısında faşizmin kolluk kuvvetleri olanca gücüyle saldırıyor. Ezilenlerin sokaktaki mücadelesine yönelik saldırılarda, faşizmin en sadık kulu rolünü oynayan Hanifi Zengin isimli şahsı görüyoruz. Ve, bu şahıs ile onun gibileri uyarıyoruz. Saldırılara, tacizlere, faşizme kulluk etmeye devam ederseniz bu yatların yanışı gibi kendi aracınızın, evinizin, mülkünüzün yanışını izlersiniz. Bir kez daha devam ederseniz bedelini daha ağır ödersiniz. 

Bizler, 14 Temmuz Ölüm Orucu Direnişi’nin fedai ruhuyla geliyoruz. 14 Temmuz Ölüm Orucu Direnişi’nin fedai ruhuyla düşmanın ekonomik, siyasi ve askeri hedeflerini vurmaya devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz