HBDH milisleri Adana’da eylem gerçekleştirdi

0
193

HBDH Çekdar Canfeda Med Milisleri, “10 Kasım 2022 günü saat 02:00 sıralarında Adana/Gürselpaşa Mahallesi’nde devriye gezen iki bekçiye silahlı eylem gerçekleştirdik” dedi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı: “Hiçbir şahsi çıkar gözetmeden halkların özgürlüğü ve eşitliği için hayatlarını ortaya koyan gerillalar onurumuzdur. Gerillaya yönelik kimyasal silah kullanımı, tüm ezilen dünya halklarının özgürlük umudunu boğma saldırısıdır. Bu saldırılara cevabımız nettir. Faşizme ve onun kapıkullarına her yeri yaşanmaz hale getireceğiz. Sadece dağda değil, en güvendiğiniz kentlerde arkanızı kollamadan gezemezsiniz. Hedef aldığımız bekçilerin  gezdiği o sokaklar, aynı zamanda Şehit Suphi Şoreş’in büyüdüğü sokaklardır. Ölümsüzlerimizin adları ve nefesleri her daim ensenizde olacak.

Türkiye ve Kürdistanlı tüm devrimci gençlere açık çağrımızdır; faşizmin anladığı dil devrimci eylemin dilidir. HBDH Milislerine katılın. Gerillaya kimyasalla saldıran, işçileri metan gazıyla boğan, yoksul gençleri yurtlarda, okullarda barındırmayan, hapishaneleri işkence evlerine dönüştüren, halkın avukatlarını, doktorlarını tutuklayan bu düzen silahla yıkılır. Faşizme karşı silah başına. İleri daha ileri…”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here