HBDH milisleri Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
194

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Mordem Eriş (Vedat Bingöl) Milisleri, “Milislerimiz Suruç Katliamı’nın hesabını sormak için vurmaya devam ediyor” dedi.

25 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında Amed’de polis devriyesini vurduklarını belirten HBDH milisleri, şu detayları verdi:

“Seyrantepe TOKİ Konutları, Aziziye Mahallesi’ndeki polis devriyeleri milislerimizin hedefi oldu. Düşmanın hiç beklemediği bir anda iki ayrı koldan saldırıya geçen milislerimiz, bombalar ve havai fişekler kullandı. Saldırı ortasında kalan polis ekibinden ölü veya yaralı olup olmadığı konusu netleştirilemedi. Devriye aracı panik halinde kaçtı.”

 Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Polislerin kaçmasından sonra da milislerimiz alanda bir süre daha eylemlerine devam ettiler. Planlamaya uygun olarak güvenli bir şekilde kendi alanlarına çekildiler. Söyledik, yine söylüyoruz. Sorulmadık hesabımız kalmayacak! Hiçbir katliamınız, işçi ve emekçi halklarımıza dönük işlediğiniz suçlarınız cezasız kalmayacak! Biz gücümüzü halkımızdan ve ölümsüzlerimizden alıyoruz. Yoksul halklarımızın öfkesi olarak sizi her yerde bulacak ve cezalandıracağız!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz