HBDH Milisleri İzmir ve Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
382

HBDH Sakine Cansız ve Deniz Poyraz Milisleri gerçekleştirdikleri eylemlere dönük yazılı açıklama yayınladı. Sakine Cansız Milisleri tarafından Amed’in iki farklı noktasında eylem gerçekleştirdi. İzmir’de ise Deniz Poyraz Milisleri üç bekçiyi hedef aldı.

Eylemlerin ayrıntıları şu şekilde:

-10 Ocak 2022 günü 23:30 sıralarında Amed–Sur‘da Melik Ahmet Lisesi’ne yakın bir noktada 2 Akrep ve 1 Ural’la denetim noktası oluşturan ve aynı anda mahalle içinde 8’li birimlerle devriye gezen işgalci polis gücüne dönük iki koldan EYP’li ve havai fişekli eylem gerçekleştirilmiştir. Havai fişeklerin atılması sırasında Ural diye tabir edilen zırhlı araçtan inen polislerin hedef alınarak aralarına atılan EYP sonucu dört polisin yaralandıkları gözlemlenmiştir.

Milis güçlerimizin kayıp vermeden alandan uzaklaşması sonrası takviye edilen polis güçleri, Meryem Ana Kilisesi’ne kadar olan alanı giriş-çıkışlara kapatarak, arama faaliyeti yapmıştır.

-9 Ocak 2022 günü saat 23:00 sıralarında yine Amed’de milis güçlerimizce askerlere yönelik eylem gerçekleştirilmiştir. Amed E Tipi Kapalı Hapishanesi güvenliğini tutan askerlere dönük olarak EYP’li eylem gerçekleştirilmiştir. Milis güçlerimiz güvenli bir şekilde alandan uzaklaşmışlardır.

-9 Ocak 2022 günü saat 22.30 sıralarında Deniz Poyraz Milisleri, tarafından İzmir – Rüştü Ünsal Polis Yüksek Okulu yakınlarında devriye gezen 3 bekçi hedef alınmıştır. Bekçilere EYP ve silahlı eylem düzenlenmiştir. İki bekçinin yere düştüğü görülmüş ancak durumları netleştirilememiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz