HBDH milisleri  İzmir’de yazılama eylemleri gerçekleştirdi

0
213

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) İbrahim Yıldırım Milisleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Milislerimiz 15 Ağustos Diriliş Hamlesi’ni selamlamaya devam ediyor. HBDH İbrahim Yıldırım Milisleri, İzmir/Menemen’de yaygın yazılama eylemi gerçekleştirdi” denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“14 Ağustos gecesi Asırlık ve Karabağlar mahallelerinde yaygın bir şekilde yazılama eylemi yaptık. Duvarları 15 Ağustos’u, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ı ve birleşik mücadeleyi selamlayan sloganlarla donattık.

Bugün tarih kanıtlamaktadır ki, 15 Ağustos, halklarımızın mücadele tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir güç yaratmıştır. Bu güç birleşik devrimle büyüyor, savaşıyor ve kazanıyor. AKP-MHP faşizminden hesap soran, onunla her cephede savaşan birleşik devrim mücadelemizdir. İşgal ve sömürü siyaseti, zindanlarda insanlarımızı öldürmeleri, sokaklarda emekçileri tekmelemesi… Hiçbiri hesapsız kalmayacak. Bu bilinçle, başta, zindanlarda direnen yoldaşlarımızın hesabını soracağız. Faşist iktidarın zindanlarında halkın haklı mücadelesini yürütmek demek faşizmi tutsak etmek demektir. Faşizmi tutsak eden İbrahim Yıldırım’ın ve nice devrimcinin hesabını soracağız, sormaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz