HBDH Milisleri, lüks bir yat ve Gök Bilim merkezini ateşe verdi

0
1062

HBDH Milisleri, İstanbul Bebek sahilinde lüks bir yat ile “AKP faşizminin sembollerinden” Ankara Mamak’taki Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi’ni yaktıklarını duyurdu.

HBDH Milisleri yaptığı yazılı açıklamayla, 3 Kasım’da İstanbul ve Ankara’da iki yakma eylemi düzenlediklerini bildirdi.

Açıklamada, “3 Kasım 2019 günü İstanbul Bebek sahilinde bulunan Şehrazat isimli lüks yat güçlerimizce ateşe verilerek imha edilmiştir” denildi.

HBDH Milisleri, “(Türkiye’de) Yoksulluğun nedeni tepemizde çöreklenmiş asalak sınıflardır” diyerek, anladıkları dilden cevap verecekleri uyarısında bulundu.

Aynı açıklamada, Ankara’daki eyleme ilişkin şu bilgiler yer aldı: “3 Kasım 2019 günü Ankara Mamak ilçesinde yer alan Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi olarak bilinen çok uluslu şirketlerin iştiraki ile çalıştırılan merkeze yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonucu, törenlerle açılan, bakanların sürekli ziyaret ettiği, Erdoğan’ın ağzından düşürmediği milyon dolarlık projelerinden biri ve yerleşkesi küle dönmüştür”

Açıklamada, “Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi basında propaganda edildiği üzere çocukları eğitici bir bilim merkezi değil, AKP faşizminin sembollerinden biridir. Kentsel dönüşüm adı altında yağmalanan kentlerimize yapılmış bir makyaj ve yandaş şirketleri zengin etme projesidir. AKP – MHP faşizminde insana, kadına, çocuğa yer yoktur” denildi.

HBDH Milisleri, “Bugün kim insanlıktan, kardeşlikten, çocuktan bahsediyorsa yüzünü önce Rojava’ ya dönsün. Kimyasal fosfor bombaları ile bombalanan o çocukların çığlığı ile yüzleşsin. Rojava işgali sömürgeciliğin, faşizmin aynasıdır. O aynadaki Erdoğan’dır” diye ekledi.

Açıklamada, “Türkiye’de sömürüden, faşizmden kurtulmak isteyenler, sömürgeciliğe karşı savaşmak zorundadır” vurgusu yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz