HBDH milisleri, Wan’da eylem gerçekleştirdi

0
62

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Mehmet Hayri Durmuş Milisleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Faşist düşman her defasında kendi hukukunu, kendi yasalarını ayaklar altına alıyor. Yasa denilen basit bir formaliteden ibaret.  Göstermelik seçimler yapılıyor. Her defasında türlü hilelerle, çalıp çırpmalarla kendi istedikleri sonuçları almaya çalışıyorlar. Tüm hilelerine rağmen istedikleri sonuçlar çıkmayınca da, seçim sonuçlarını tanımıyorlar. Bizim oylarımızla seçilen vekillerimiz anayasa bile ayaklar altına alınarak zindanlara atılıyor. Partiler kapatılıyor. Belediye eşbaşkanlarımız görevden alınıyor, tutuklanıyor. Yerlerine de tüm kamu imkânlarını soyup soğana çeviren, kamu parasını zimmetine geçiren, çürümüş yoz hırsızlar topluluğu atanıyor. Özellikle Kurdistan’da yoğun bir şekilde atanan ve kayyum denilen ‘soysuzlar çetesi’ ortada. Halkımızın seçtiği belediye eşbaşkanları yıllardır cezaevlerinde tutulurken, onların koltuğunu gasp eden soysuzlar, bu mevzileri de halkımıza karşı saldırı üssüne dönüştürüyorlar” denildi.

“Milislerimiz, faşist devletin bu kayyum uygulamasına ve kayyumların yozlaşmış yönetimine karşı eylemler yapıyor” vurgusunda bulunulan açıklamada, şu bilgiler de verildi:

“12 Temmuz gecesi saat 23.00 sıralarında, Wan’da eylem yaptık. Kayyum atanmış soysuz belediyeye ait iş araçlarını ateşe verdik. 

Kurdistan’daki kayyum saldırılarına karşı eylemlerimiz aralıksız sürecek. Kayyum ve tecrit politikaları sona erene kadar vurmaya devam edeceğiz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here