HBDH milislerinden Amed’de eylem

0
120

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Ramazan Toptaş (Sarı İbrahim) Milisleri, 28 Eylül gecesi saat 22.00’de, Huzurevi semtinde yol kapatma eylemi yaptıklarını duyurdu.

Açıklamada, “ABD-NATO öncülüğünde emperyalistler, dünyadaki tüm devrimci gelişmelere düşmandır. Halkların özgürlük mücadelesi her türlü yol ve yöntemle bastırılmak istenmektedir.

Birleşik devrimimize karşı en büyük saldırılardan biri 9 Ekim 1998’de gerçekleşti. Kürt halk önderi Öcalan’a karşı ABD’nin başını çektiği bir NATO operasyonu düzendi. ABD’den İsrail’e, ‘demokratik Avrupa’dan Afrika’ya kadar onlarca ülke bu ‘uluslararası komplo’da yer aldı. Hedef birleşik devrimimizdi.

Kürt halk önderi Öcalan’ı teslim alarak Türkiye ve Kürdistan birleşik devrimini güçten düşürmek, faşist Türk devletini ‘devrim belasından’ kurtarmak istediler. 9 Ekim uluslararası komplosu ile başlayan süreç, Türkiye ve Kürdistan’da zindan katliamları ile, F Tipleri ve ‘İmralı tecrit ve imha sistemi’ ile devam etti, hala da devam ediyor” denildi.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi:

“Emperyalizmin ve NATO’nun tam desteği ile birleşik devrimimize saldırılarını sürdüren faşist devlet, en başta devrimci tutsakların baş eğemez tutumu, Kürt halkının özgürlük tutkusu ve Türk ve Kürt emekçi sınıflarının direngen mücadelesi karşısında başarısız olmaya mahkumdur.

Halklarımız, bu özgürlük mücadelesini kazanacak, birleşik devrimimiz zafere ulaşacaktır!

Milislerimiz, halklarımızın fedai güçleri olarak her yerde bu bilinçle mücadeleyi yükseltiyor. Her yerde düşmana darbeler vurmak için ileri atılıyor.

HBDH Ramazan Toptaş (Sarı İbrahim) Milisleri olarak Amed’de yol kestik.

28 Eylül gecesi saat 22.00’de, Huzurevi semtinde yol kapatma eylemi yaptık. Hazırlıklı olarak düşmanın müdahalesini bekledik ve propaganda faaliyeti gerçekleştirdik. Olay yerine gelen TOMA ve akreplere karşı eylem koyduk. Faşist düşmana molotoflar, bombalar ve havai fişeklerle saldırdık.

9 Ekim uluslararası komplosunu protesto etmek için “Güneşimizi Karartamazsınız” şiarıyla düzenlediğimiz eylemimizi başarılı bir şekilde sona erdirdik ve bölgeden ayrıldık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz