HBDH Milislerinden Bursa’da bir fabrikaya eylem

0
205

Yazılı bir açıklama yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Yılmaz Kes Milisleri, 27 Ağustos günü saat 15.00 sıralarında Bursa’da “faşist iktidarın destekçisi” geri dönüşüm fabrikasını hedef aldıklarını belirtti.

Açıklamada, “Nilüfer’de sanayi sitesindeki fabrikaya sabotaj eylemi düzenledik. Eylemimiz sonucu tesis kullanılamaz hale geldi” denildi.

“Faşist zorbalık düzeninin destekçilerine yönelik eylemlerimiz devam edecek! Saltanatlarını yerle bir edeceğiz!” diyen HBDH milisleri, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Bu kapitalist sömürü ve zulüm düzeni, yoksullar için cehennemdir. İşçiler en ağır şartlarda acımasızca sömürülüyor, yetmiyor. Ücretleri ödenmiyor, kesintiler yapılıyor. İşçiler kendi üç kuruşluk ücretlerini alabilmek için bile yoğun polis kuşatması ve saldırısı altında mücadele etmek zorunda kalıyor.

Her şeylerini yitiren yoksul köylüler yaşam alanlarının, derelerinin, tepelerinin, ormanlarının talan edilmesine karşı jandarma dipçiği altında eylemler yapıyor.

İnsanlarımız gerçek açlık karşısında ayakta kalmaya çalışıyor. Bir avuç sömürücü debdebeli yaşam sürerken, halklarımız korkunç bir sefalet içindedir.

Dinci faşist iktidar ve onu destekleyenler, bu sömürü düzeninin sürmesi için her şeyi yapıyorlar. Halklarımızın içinde bulunduğu bu katlanılmaz yoksulluk ve zulmün sürdürücüsü ve destekçileri, devrimci şiddetimizin hedefleridir. Milislerimiz, buradan hareketle faşist iktidarın destekçilerini sık sık hedef almaktadır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here