HBDH Milisleri’nden İstanbul’da eylem

0
489

HBDH Milisleri, 4 Şubat günü saat 23:45 sularında İstanbul Beykoz-Ümraniye istikametinde bulunan bir otoyolu trafiğe kapatarak, zindan direnişlerine dikkat çekti.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) milisleri şunları belirtti: “4 Şubat 2021 günü saat 23:45 sularında İstanbul Beykoz-Ümraniye istikametinde bulunan bir otoyol HBDH Milislerimizin gerçekleştirdiği eylemle trafiğe kapatılmış, milislerimiz meşale yakmış, silahla havaya ateş açmış, ‘Biji berxwdana zindana’, ‘Yaşasın zindan direnişimiz’ sloganları atmıştır.

Zindanlarda binlerce tutsak 27 Kasım 2020’den bu yana açlık grevinde. Başta İmralı olmak üzere tüm tutsaklar üzerinde uygulanan tecridi parçalamak için canlarını ortaya koyarak direniyorlar. Faşist Erdoğan iktidarı zindanlarda tecritle, sokaklarda faşist terörle ayakta kalmaya çalışıyor. Zindanlardan yükselen talep aynı zamanda Türkiye ve Kürdistan’ da sömürü ve sömürgecilikle var olan rejimin parçalanması talebidir. Bugün zindandakiler aynı zamanda dışarıdaki insanlar içinde direniyor. Onların ortaya bedenlerini yatırdıkları bu mücadelede, dışarıda olanların direnişi sahiplenmesi, zindanlarla sokağı buluşturarak özgürlüğü kazanma seferberliğimize katılması gerekir.

HBDH Milisleri olarak bu temelde her yerde hayatı durduracağımızı, faşizme karşı taarruza geçtiğimizi ilan ediyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here