HBDH Milisleri’nden Paris Katliamı için İstanbul ve Van’da eylemler

0
279

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milisleri yaptıkları açıklamada şunları belirtti:

“Milislerimiz, faşist devletin, uluslararası karşı-devrim güçlerinin tertiplediği Paris Katliamı’nı protesto eylemlerine devam ediyor. 

Birleşik devrimimizin yalnızca faşist Türk devletinin vahşi güçleriyle karşı karşıya olmadığını çok iyi biliyoruz. Bütün bir emperyalist-kapitalist dünya, NATO şemsiyesi altındaki tüm güçler ve bölge gericiliği birleşik devrimimizin amansız düşmanıdır ve faşist devletle çeşitli düzeylerde işbirliği yaparak devrim güçlerimize her fırsatta saldırmaktadır. 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi milis kuvvetleri, bu gerçeği çok iyi bilince çıkarmış durumdadır. Milislerimiz, bu uluslararası karşı-devrim ittifakının Paris’te düzenlediği katliamı protesto etmek için İstanbul ve Van’da bir dizi eylem gerçekleştirdi. 

2 Ocak gecesi, İstanbul/Kadıköy’de bulunan bir yat limanına sabotaj eylemi gerçekleştirdik. HBDH Milisleri olarak, Kadıköy/Caddebostan’da bulunan yat limanındaki lüks teknelere, sabaha karşı düzenlediğimiz eylem sonucu 6 yat tamamen kullanılamaz hale geldi. 

5 Ocak günü ise milislerimiz Van’da iki araca sabotaj eylemi düzenledi. AKP’li faşistlere ait bu iki araç, HBDH Milisleri tarafından ateşe verildi.  

6 Ocak günü ise, yine Van’da milislerimiz tarafından protesto gösterisi düzenlendi. Gece 23 sıralarında İpekyolu Caddesi, milislerimiz tarafından trafiğe kapatıldı. Caddede lastikler yakarak Paris Katliamı protesto edildi. 

Biz, HBDH Milisleri, işgal saldırılarına devam eden AKP-MHP faşizmini her alanda hedef almaya devam edeceğiz. Dün Paris’te Evîn Goyî, Mîr Perwer ve Abdurrahman Kızıl’ı katleden faşist iktidar bugün Ahmet Şoreş ve Fırat Neval yoldaşları katletti. Bu eylemimizi Ahmet Şoreş ve Fırat Neval yoldaşlara adayarak, bütün katliamların hesabını soracağımızı yineliyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here