HBDH milislerinden ‘Zafer Hamlesi’ni selamla eylemi

0
190

Birlikleri’nin (YPS) başlatmış olduğu ‘Zafer Hamlesi’ni selamlamak için bombalı eylem yaptı!” dedi.

 “HBDH Atakan Mahir Milisleri olarak, Adana-Seyhan, Barbaros Mahallesi’nde A101’e parça tesirli bombalı saldırı düzenledik” denilen açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı:

“YPS’li yoldaşlarımızın başlatmış olduğu ‘Zafer Hamlesi’ne Türkiye’den ses vermek, destek olmak için, 11 Ağustos günü gece 01 sıralarında, faşizmin temel ekonomik kurumlarından A101 markete yönelik bombalı eylem yaptık. Eylem henüz gerçekleştirilirken düşman kuvvetleri bölgeye geldi. Buna rağmen milislerimiz başarılı bir şekilde eylem alanından geri çekildi. Düşman yönelimi ve baskısına rağmen eylem planlarına devam eden milislerimiz, geri çekilirken AKP’li Özdemir ailesinin işyerine bombalı saldırı gerçekleştirdi.”

Açıklamada ayrıca şunlar belirtildi: “Birleşik devrime olan inancımız ve güçlü bağlılığımız, zalim düşman karşısındaki en önemli moral üstünlüğümüzdür. Birleşik devrimin neferleri olarak, yiğit Kürt halkının sivil savunma güçlerinin faşist düşmana karşı başlatmış olduğu “zafer hamlesi”ni bütün gücümüzle destekliyoruz. Ortak düşmana vurulan darbelerin, bu vahşi düşmanı alt etmek için yegane yol olduğu gerçeğini biliyor, bu bilinçle kendi cephemizden YPS’li yoldaşlarımıza destek veriyoruz, ses ve soluk olmaya çalışıyoruz!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here