HBDH Nagihan Akarsel Milisleri İzmir’de sabotaj eylemi gerçekleştirdi

0
124

HBDH Nagihan Akarsel Milisleri, İzmir’in Torbalı ilçesinde bir kağıt fabrikasına sabotaj eylemi düzenlediklerini bildirdi.

HBDH Nagihan Akarsel Milisleri, Kürt kadın aktivist Nagihan Akarsel’in 4 Ekim’de Süleymaniye’de katledilmesi ardından hemen harekete geçtiklerini belirtti.

Bir fabrikayı ateşe verdiklerini duyuran HBDH milisleri, şunları ifade etti:

“Düşman hain, düşman gaddar! Doğrudan ve iyilikten yana olan her şeyi yok etmek için sinsice saldırıyor. Kadınların özgürlüğü, faşist devletin en büyük korkusu. Bu yüzden alçakça suikast yapmaktan çekinmiyor. Süleymaniye’de kadın özgürlük mücadelesinin öncülerinden Nagihan Akarsel’i korkakça ve alçakça katlediyor. 

Bu bir savaş. Acımasız bir savaş. Faşist devlet tüm emekçileri, halkları esir almak için, sindirmek için bütün gücüyle saldırıyor. Bu savaşa karşı halklarımız ancak devrimci zor yöntemleriyle kazanabilir. Düşmanın askeri, siyasi ve ekonomik tüm birimleri devrimci şiddet eylemlerinin hedefidir. Her yerde düşmana irili ufaklı, ama sürekli darbeler vurarak onu yenebiliriz ve yeneceğiz! 

HBDH Nagihan Akarsel Milisleri olarak bu katliamcı devletin Süleymaniye’deki sukast haberini duyar duymaz harekete geçtik. İzmir Torbalı’daki bir kağıt fabrikasına sabotaj eylemi düzenledik. 4 Ekim günü öğle saatlerinde İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Yedi Eylül Mahallesi’ndeki kağıt fabrikası milislerimiz tarafından ateşe verildi.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here