HBDH: Turizm sektörü kirli savaşı finanse etmektedir

0
28

Yazılı bir açıklama yapan HBDH Yürütme Komitesi, “Tarih boyunca ezilenlerle ezenler arasındaki mücadele değişik aşamalarda ve farklı boyutlarda devam etmiştir. Bugün de Kürdistan topraklarında AKP-MHP faşist iktidarı tarafından yürütülen kirli savaş önemli bir aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Faşist iktidar bütün güçlerini seferber ederek Kürt Özgürlük mücadelesini yenilgiye uğratmaya çalışmaktadır.Faşist iktidarın saldırıları karşısında ezilen halkların özgürlük mücadelesi Türkiye ve Kurdistan coğrafyasında kararlı bir şekilde devam etmektedir.” dedi.

YANDAŞ PATRONLAR KİRLİ SAVAŞI DOĞRUDAN FİNANSE EDİYOR

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı: “AKP-MHP faşizmi, Türkiye ve Kurdistan’da yürüttüğü savaş politikalarını finanse etmek için bütün olanaklarını kullanmaktadır. Erdoğan’ın kendi yandaş patronlarından oluşturduğu faşist sermaye odakları yürütülen kirli savaşın doğrudan finansörlüğünü üstlenmektedir.

Faşizmin önemli bir gelir kaynağı olan ve binlerce emekçinin emeğinin en acımasız şekilde  sömürüldüğü turizm sektörü, AKP-MHP faşistlerin  kirli savaşı doğrudan finans ettikleri alanların başında gelmektedir. Tüm halkımız bilmelidir ki bu alanda elde edilen gelir, Türkiye ve Kürdistan emekçilerine bomba, ölüm ve kan olarak geri dönmektedir.

Erdoğan iktidarı yürüttüğü savaş politikalarıyla dünya halkları nezdinde teşhir olmuş durumdadır. Onun iktidarının halklar için savaş ve yoksulluktan başka bir şey getirmediğini dünya halkları her geçen gün daha iyi görmektedir.

KİRLİ SAVAŞA ORTAK OLMAYIN

Türkiye ve dünya halklarına çağrımız, AKP-MHP iktidarının içinde bulunduğu ekonomik kriz içerisinde ona hiç bir şekilde destek olacak bir eylemin parçası olmamalarıdır. Yürütülen kirli savaşın boyutu ve faşist iktidarın baskıları düşünüldüğünde faşist iktidarın doğrudan finansal destek aldığı turizm sektöründe,  Türkiye’ye turist olarak gitmemeleri ve bu şekilde kirli savaşa destek olmamalarıdır. Mevcut koşullar altında Türkiye topraklarına turist olarak gelmek ve burada harcanan her para faşist iktidarın Kurdistan topraklarındaki işgalinin doğruda desteğe dönüşmektedir.

Faşist iktidar hangi yöntemi kullanırsa kullansın Türkiye ve Kurdistan halklarının Birleşik Devrim mücadelesi karşısında kaybetmeye mahkumdur.

Gün faşizme karşı özgürlük mücadelesini daha da yükseltme ve Birleşik Devrim bayrağı etrafında birleşme günüdür.

Savaşı finanse eden bu işletmelere müşteri olmayın, kirli savaşa ortak olmayın!

Kirli savaşı yöntemleri kaybedecek direnen halklar kazanacak!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz