HBDH Xebat Aktepe Milisleri’nden eylem

0
415

HBDH Xebat Aktepe Milisleri Êlih’in Sason ilçesinden merkeze giden işgalci jandarma aracına yönelik eylem düzenlediğini duyurdu. Yazılı bir açıklama ile gerçekleştirdikleri eylemi duyuran HBDH Milisleri, faşizme karşı eylemlerinin devam edeceğini belirtti.

Açıklamanın tamamı şöyle;

“17 Haziran 2022 günü 23:00 sıralarında Batman Sason’dan merkeze doğru ilerleyen yolda jandarmaya ait zırhlı araca milislerimiz eylem düzenlemiştir. 

Faşist AKP-MHP iktidarı Medya Savunma Alanları’na yönelik olarak saldırılarını sürdürmektedir. Ancak, bu saldırılar karşısında gerillanın zafere ve faşizmi yıkmaya olan inancı galip gelmektedir. Bu nedenle faşist Erdoğan ve rejimi MSA’da kaybedişini Rojava’ya saldırı tehditleri ile örtbas etmek  istemektedir. Emekçilerin yaşadığı hayat pahalılığı, zindanlarda süren hak ihlalleri, sokakta eşitlik ve özgürlük talep eden herkes faşizmin saldırıları ile karşı karşıyadır.

 Bu eylemimizi faşizmin her türden saldırılarına karşı mücadeleyi yükselterek tutuklama, gözaltı ve işkencelere karşı direnen Barış Anneleri’ne yönelik saldırılara cevap olarak gerçekleştirdik.  

 HBDH Milisleri olarak birleşik mücadelemizi Xebatlar gibi fedaice sürdürmeye ve faşizme karşı eylemler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yaşasın Birleşik Devrim!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz