HBDH’dan Eti tır parkına yönelik sabotaj eylemi

0
227

HBDH, Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi çerçevesinde 19 Mayıs’ta Kızıltepe çıkışında bulunan Eti tır parkına yönelik sabotaj eylemi düzenlediğini duyurdu.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Kürdistan Komitesi, Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi çerçevesinde 19 Mayıs’ta Kızıltepe çıkışında bulunan Eti tır parkına yönelik sabotaj eylemi düzenlediğini bildirdi.

HBDH eyleme ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Milislerimizin bir süredir takibe aldığı 47 YZ 432 plakalı yük dolu tır eylem sonucu kül olurken alanda bulunan diğer araçlarda da ciddi maddi hasar meydana gelmiştir. Faşist Türk burjuvazisi her seferinde Kürdistan’da işbirlikçiliği, kompradorluğu, burjuvazinin kirli yaşamını yaymaya çalışarak devrimci halk savaşı önünde engellerden barikatlar kurmaktadır. İnsanın en kutsal değeri olan emek ve alın teri hiçe sayılmış, insanlarımız çaresizliğe ve açlığa mahkum edilerek köleleştirilmeye çalışılmaktadır. Kürdistan’da yaktığımız burjuva sermayesi Türkiye’nin tüm fabrikalarına, tüm ezilenlerine de açık bir direniş çağrısıdır” denildi.

Açıklamada devamında şu mesaj da verildi:
“Eylemimiz 27 Ekim 2020 tarihinde şehit düşen HBDH Yürütme Komitesi Üyesi Sinan Dersim yoldaşın intikam hamlesi kapsamında tüm Mayıs ayı şehitleri anısına gerçekleştirilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz