HBDH’dan İstanbul ve İzmir’de 5 farklı eylem

0
633

HBDH Milisleri, 15 Şubat Komplosu’na karşı İstanbul ve İzmir’de eylemler düzenledi. HBDH, “Hesap sorulmadık gün bırakmayacağız” uyarısını da yaptı.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milisleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat Komplosu’na karşı, İstanbul ve İzmir’de 5 farklı eylem düzenledi.

‘DİRENİŞTEN KAÇAMAYACAKLAR!’

HBDH, bugün yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“Güçlerimiz tarafından Türkiye’nin pek çok noktasında eylem düzenledi. Güçlerimiz tarafından yapılan eylemler Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a karşı düzenlenen uluslararası komploya ve halklara dayatılan imha saldırılarına karşı gerçekleştirilmiştir. Güçlerimiz, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik planlanan uluslararası komploya ve bugün halen sürdürülmekte olan tecrit politikalarına karşı düzenledikleri eylemlerle, faşist güçlere ve işbirlikçilerine bir kez daha halkların direnişinden kaçamayacaklarını göstermişlerdir.

‘TÜRKİYE HALKLARI, KÜRT HALKIYLA ÖZGÜRLEŞEBİLİR’

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleşen komplonun amacı halkları yok etmektir. Kürt halkının direnişi boğmak isteyenler her defasında yenilmişlerdir. Başta Kürt halkı olmak üzere tüm ezilenlere yönelik aynı anlayışla imha politikaları AKP-MHP faşist ittifakı tarafından sürdürülmektedir. Komplonun ve faşist işgal saldırılarının amacı, Kürt halkının örgütlü direnişini ve kazanımlarını boğmaktır. Türkiye halklarının özgürleşmesinin ve işçi sınıfının kurtuluşu Kürt halkının özgürleşmesiyle mümkündür. Faşizm bugün Rojava’ya, Kürdistan’ın her parçasına ve ezilen tüm halklara saldırarak, tüm ezilenlerin özgürlüğünü, direnişini engellemeye çalışmaktadır. AKP-MHP faşizmi tarafından işçi sınıfı ve ezilen halklara karşı sürdürülen tecrit ve imha politikaları, gün geçtikçe yoğunlaşmaktadır.
AKP-MHP faşizmi birleşik mücadeleye yönelik saldırılarını arttırmış ancak başarısız olmuştur. Bu başarısızlığının en büyük kanıtı, güçlerimiz tarafından verilen mücadelenin gün geçtikçe yükselmesidir. Faşist iktidar komplolara, işgallere, katliamlara rağmen devrimci mücadelenin gelişmesini engelleyememiştir. Güçlerimiz Kürt halkı ve kazanımları hedef alınıyorsa, Kürdistan’da halklar katledilmek isteniyorsa, halk düşmanlarının, katillerin ve işbirlikçilerinin Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de rahat uyuyamayacaklarını göstermiştir.”

EYLEMLER

HBDH, eylemlerine ilişkin de şu bilgileri verdi:
“10 Şubat tarihinde HBDH Nurhak Cem İntikâm Birimleri tarafından İstanbul Okmeydanı’nda faşist işbirlikçilere ait 4 araç imha edilmiştir.
11 Şubat tarihinde, HBDH Tîrêj Alîşêr İntikâm Birimleri tarafından İstanbul Nurtepe’de AKPlilere ait olduğu tespit edilen 2 araca hasar verilmiştir.
11 Şubat tarihinde, HBDH Ulaş Bardakçı İntikâm Birimleri tarafından İzmir’in Konak ve Menemen ilçesinin farklı bölgelerinde faşist AKP işbirlikçilerine ait olduğu bilinen 3 araç, 1 pikap ve 1 yarım otobüs imha edilmiştir.
11 Şubat tarihinde HBDH Sinan Ateş İntikâm Birimleri tarafından İstanbul Esenyurt’ta, katil polis güçlerine ait 1 emniyet aracı imha edilmiştir.
12 Şubat tarihinde KBDH Roza Rênas İntikâm Birimleri tarafından, İstanbul Esenyurt’ta ,faşist AKP destekli tecavüzcü Ensar Vakfı’na ait servis aracı olarak kullanılan jumbo tipi 2 minibüs imha edilmiştir.”

‘HESAP SORULMADIK GÜN BIRAKMAYACAĞIZ!’

HBDH Milisleri, açıklamasının sonunda şu uyarıları da yaptı:
“İşgalci faşist AKP ve işbirlikçilerini kuşatmaya devam edeceğiz. AKP ve onun işbirlikçileri; Halkarın Birleşik Devrim Hareketi olarak sizden hesap sorulmadık gün bırakmayacağız. Halklara ettiğiniz zulüm yanınıza kalmayacak. Komplolarınızı, başta Kürt halkı olmak üzere ezilenlere yönelik imha politikalarınızın hesabını sormaya devam edeceğimizden şüpheniz olmasın!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here