HBDH’dan İstanbul’da polise silahlı eylem

0
389

HBDH Savaş Maraş Milisleri, İstanbul Yakacık’ta devriye gezen polislere silahlı eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu.

HBDH Savaş Maraş Milisleri, 26 Mart 2021 günü 23:30 sıralarında İstanbul Yakacık’ta devriye gezen faşizmin kolluk gücü polislere silahlı eylem düzenlediklerini bildirdi.

‘Devlet provokasyonu ortaya koymaktadır’

Eyleme ilişkin yazılı açıklama yapan HBDH Savaş Maraş Milisleri, “Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen sistemli tecrit politikası ve son olarak görüşme adı altında yapılan devlet provokasyonu ortaya koymaktadır ki, milyonlarca Kürt’ün ve devrimci, demokrasi güçlerinin kaygısı ve çağrısı haklıdır. Öcalan’ın “devlet yanlış oynuyor, avukatlarımla görüşmek istiyorum” çağrısı tehlikenin ciddiyetini ortaya koymaktadır” denildi.

‘Sömürgeci devlet ateşle oynuyor’

Sömürgeci devlet güçlerini uyardıkları belirtilen açıklamada, ” Ateşle oynuyorsunuz. Bilinsin ki, Kürt Halk Önderi üzerinden oynanan her oyunun bedeli ağır olur. Ankara’da, İstanbul’ da siyasetçi ve yargı adı altında bu tezgahı uygulayanlar bedelini yaşamlarıyla öderler”

‘Sömürgeci güçler ateş çemberine alınmalıdır’

Türkiye’li ve Kürdistan’lı tüm gençliğe acil eylem çağrısı yapan HBDH, açıklamanın devamında, “Türkiye ve Kürdistan’lı ezilen halkların, işçilerin, emekçilerin, kadınların birleşik devrimci gücü olarak her yerde, her araçla sömürücü ve sömürgeci güçlere karşı eyleme geçmelidir. AKP yöneticileri, binaları, polis – bekçi gücü, yargı kurumları ateşle oynadığını anlamalı, ateşten çembere alınmalıdır.

Eylemimiz 2019 yılında Haftanin’de ölümsüzleşen Savaş Maraş ( Mehmet Soysüren ) anısına gerçekleştirilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz