HBDH’den İzmir’de sabotaj eylemi

0
377

HBDH Partizan Amed Milisleri, “30 Ocak 2022 günü İzmir Bornova İlçesi Naldöken Mahallesi’nde bulunan ana dağıtım trafosuna yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj sonrası trafo tümden imha edilmiştir” dedi.

Yazılı açıklamada şunlar ifade edildi: “Eylemimiz elektrik dağıtım şirketlerine uyarı niteliğindedir. Yoksul emekçi halkların elindeki yiyecek ekmeği dahi çalan, sömürü ve yağma siyaseti ile zenginleşen bir iktidar söz konusu. Elektrik faturaları adeta bir soygun düzeninin vesikası haline gelmiştir. Yüksek miktarda borçlandırılan halk, ödeme yapamayınca karanlığa ve hatta ölüme mahkum edilmektedir. Halka yönelik bu soygunu devam ettirmeleri halinde bütün dağıtım şirketlerinin altyapısı hedefimiz olacaktır. Yoksul halklarımıza çağrımız soygun vesikası olan faturaları ödemeyin, kesintiye gelen şirketi engelleyin, mahallenize almayın.

Türkiye ve Kürdistan halkları için soyguna dönüşen elektrik, Türkiye’nin işgal ettiği Rojava topraklarında cihatçı çetelere bedava dağıtılıyor. Türkiye ve Kürdistan halklarından çalınanlarla AKP, IŞİD’i besliyor. Son olarak Hesekê’de yeniden saldırıya geçen barbar IŞİD çeteleri Türkiye silahları ile desteklendi, MİT tarafından bölgeye transfer edildi. Ancak bir kez daha Kobanê’de olduğu gibi halkların birleşik mücadelesi karşısında yenildi.

Hesekê’den İstanbul’a gelecek birleşik devrimin olacak, IŞİD ve hamisi Erdoğan yenilecek, halklar kazanacak.

Son olarak eylemimizle 15 Şubat komplosuna karşı karanlığı bedenleriyle aydınlatan zindanda ve dışarda meşale olan yoldaşları saygıyla anıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz