HBDH’den Tuzla’da 41. Bakım Onarım Merkez Komutanlığına eylem

0
803

HBDH, Tuzla’da Türk ordusuna ait kışlaya eylem düzenledi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Şehid Çiyager İntikâm Birimi, Türk ordusuna ait Tuzla’da yer alan Albay İbrahim Kendirci Kışlası’na yönelik eylem düzenledi.
Yazılı açıklama yapan HBDH, “Art arda yaşanan patlamalar sonrasında eylem alanına yönelik onlarca polis yığınağı yapılırken, şehrin farklı yerinden ambulans ve itfaiye araçları eylem alanına sevk edilmiştir. Güçlerimiz eylemden sonra üslerine güvenli bir şekilde geri dönerken, ‘Güçlü Ordu Güçlü Türkiye’ yazısı altında peş peşe patlama sesleri yükselmiştir” dedi.

‘HİÇBİR YERDE GÜVENDE DEĞİLLER!’

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:
“Güçlerimiz Cizre Katliamı için gerçekleştirdiği eylemle, halk düşmanlarının, faşistlerin, binlerce silaha, zırha, önleme rağmen kale gibi korudukları karargahlarında, kışlalarında bile güvende olmadığını göstermiştir. Cizre’de yapılan katliamlar bugün AKP/MHP faşizmi tarafından devam ettirilmektedir. AKP/MHP faşizmi, sömürü, işgal ve savaşla, başta Kürt halkı olmak üzere tüm ezilenlere ve halklara karşı en acımasız yöntemlerle saldırmaktadır. Erdoğan eliyle yürütülen bu faşist savaşın tek gayesi kendi iktidarının bekasıdır. Erdoğan faşizmi zulmün iktidarıdır. Bu zulmün bedelini Erdoğan ve işbirlikçileri ağır ödeyecektir.
Cizre’de onlarca insanı katledenler, bodrumlarda insanların acımasızca canını alanlar, cenazeleri günlerce buzdolaplarında bekletenler, cenazelere sokaklarda işkence edenler bu patlama sesini duymaya devam edecektir.
Halkları, kadınları, direnişçileri katledenler, şehirleri bombalarla yerle bir edenler bilmelidir ki; birimlerimiz tarafından hedef olmaya devam edileceklerdir.

‘KATLİAMLARIN HESABINI SORACAĞIZ!’

Cizre’de cenazelere bile işkence yapan katiller bilmelidir ki; halklara yaşattığınız katliamların hesabı güçlerimiz tarafından alınacak; sizleri saraylarınız, kışlalarınız, karakollarınız koruyamayacak! En güvenli yerleriniz, faşist kaleleriniz sizleri Hakların Birleşik Devrim Hareketi güçlerinden koruyamayacak!
HBDH olarak, zulüm sürdüğü müddetçe, zafere kadar hesap sormaya devam edeceğiz. Faşizmin katliamcı saltanatını yıkacağız!”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here