Heftanin ve Mardin’de işgalciler vuruldu: 3 asker öldürüldü

0
735

HPG-YJA Star gerillaları Heftanin ve Mardin işgalci Türk ordusuna yönelik sabotaj eylemleri gerçekleştirdi. Eylemlerde 3 asker öldürüldü.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

KONFERANS’TA SUİKAST

“Medya Savunma Alanları’ndan Heftanin bölgesinde devam etmekte olan Cenga Heftanin Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, 12 Nisan günü Büyük Konferans Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir suikast eylemi düzenlemiştir. Bu eylemde 1 düşman askeri öldürülmüştür.

BAGOK’TA 2 ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

 İşgalci TC ordusu Mardin’in Bagok bölgesine bağlı Şehit Mervan alanına foto kapanlar yerleştirmiş ve alanı denetim altına almaya çalışmıştır. Güçlerimiz, düşmanın foto kapanları kurduğu alanı uzun süre denetim altına almış ve 6 Nisan günü alana giren bir düşman birliğini sahada devam etmekte olan Şehit Medya Mawa ve Şehit Rızgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında sabotaj taktiği ile hedeflemiştir. Gerçekleştirilen bu eylem sonucunda 2 düşman askeri öldürülmüş, 2 asker ise yaralanmıştır. Eylem ardından işgalci TC ordusu ölü ve yaralı askerleri Sskorsky helikopterler ile alandan uzaklaştırmıştır. Eylemi düzenleyen birliğimiz sağlam bir şekilde üs alanlarına ulaşmıştır.

ZINÊ WERTÊ’YE YÖNELİK HAVA SALDISINDA 3 GERİLLA ŞEHİTDÜŞTÜ

15 Nisan günü saat 11.30 ile 12.30 arasında işgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Medya Savunma Alanları’ndan Kandil bölgesinde bulunan Karox’a bağlı Zinê Wertê alanına yönelik hava saldırısı düzenlemiştir. Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda 3 arkadaşımız şehadete ulaşmıştır. Şehadete ulaşan arkadaşlarımızın kimlik bilgileri daha sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Aynı gün saat 14.00’da ise savaş uçakları Zap bölgesine bağlı Kunişka alanını bombalamıştır. Gerçekleştirilen bu bombardımanda herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here