Hesekêli gençler: QSD irademizdir

0
629

Türk devleti ve çetelerinin işgal saldırılarını protesto eden Hesekêli gençler, QSD’nin kendilerini temsil eden tek güç olduğunu vurguladı.

Hesekê’de Suriye Devrimci Gençlik Hareketi öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüş ile Türk devleti ve çetelerinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgal saldırıları protesto edildi.

Sînalko Kavşağı’nda bir araya gelen yüzlerce genç, üzerinde “QSD irademizdir”, “Adım adım Suriye’nin her karış toprağını özgürleştirin” yazılı pankartlar açtı. İşgal karşıtı direniş sloganları ile kentin ana caddeleri boyunca devam eden yürüyüş, İtfaiye Kavşağı’nda mitinge dönüştü.  Burada Demokratik Suriye Gençlik Meclisi üyesi Adil Feraşîn ve Demokratik Suriye Meclisi Eşbaşkan Yardımcısı Gabrîêl Şemûn birer konuşma yaptı.

Konuşmacılar, Türk devletinin işgal saldırılarını kınayarak, tüm halkların direnişe destek vermesi gerektiğini söyledi. QSD’nin kendilerini savunan tek güç olduğunu belirten konuşmacılar, QSD’ye sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. Kanlarının son damlasına kadar işgalcilere karşı direneceklerinin altını çizen konuşmacılar, Kuzey ve Doğu Suriye halklarının işgalcilere asla teslim olmayacağını bir kez daha vurguladı.

Konuşmaların ardından eylem Onur Direnişi’ni selamlayan sloganlarla son buldu.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here